I ove godine su studenti FER-a sudjelovali na međunarodnom natjecanju u sportu i znanju. Odbor za sportska i znanstvena natjecanja (OZSN) FER-a je fakultetsko tijelo odgovorno za organizaciju odlaska na natjecanje te prikupljanje financijskih sredstava još od 2012. godine. Sve to ne bi bilo moguće bez Uprave FER-a koja svake godine pruža financijsku i moralnu podršku. Također, selekcija studenata za odlazak na natjecanja iz znanja ne bi bila ostvariva bez naših marljivih mentora i grupe Končar koji su odvojili svoje vrijeme i složili prikladne selekcijske ispite. Studenti FER-a su opravdali to povjerenje i reputaciju fakulteta te svojim znanjem i vještinama pomeli znanstveni dio natjecanja osvojivši 3 prva mjesta u matematičkoj, inženjerskoj i tehnološkoj areni!

Rezultate FER-ovih studenata pogledajte u opširnijem sadržaju obavijesti.

Tehnološka arena
1. mjesto - Infinite Loop - FER (Alexandra Milisavljavić, Vilim Lendvaj, Sandi Dušić, Ivan Mikulić)

Inženjerska arena
1. mjesto - STEM Gains - FER (Martin Džida, Tomislav Pavičić, Marijana Peti, Ivan Ratković), FSB (Marin Ivanković)
2. mjesto - Papkovi papci - FER (Ivan Bejić, Anton Kontić), FSB (Matija Kolarec, Lovro Kostur, Matej Tenčić)
3. mjesto - Stroicizam – FER (Ivan Pavlak), PMFZG (Filip Mirković), FSB (Luka Ivetić, Dina Suton, Toma Budanko)

Matematička arena
1. mjesto - Tim Budva - FER (Bruno Sačarić, Pero Skoko, Tomislav Buhiniček, Juraj Vladika)

FER-ovi studenti nisu zaostajali ni u sportskom djelu natjecanja. Naše sportašice i sportaši su dokazali da se trud i marljivi rad itekako isplate te su osvojili mnoge medalje na STEM Gamesima 2019. u Poreču! Rezultati FER-ovskih timova su:

Futsal Ž - 1. mjesto
Košarka M - 1. mjesto
Košarka Ž - 2. mjesto
Rukomet Ž - 2. mjesto
Odbojka M - 1. mjesto
Odbojka Ž - 3. mjesto
Odbojka na pijesku M - 2. mjesto
Odbojka na pijesku Ž - 3. mjesto
Veslanje M - 2. mjesto
Veslanje Ž - 2. mjesto
Stolni tenis M - 2. mjesto
Stolni tenis Ž - 2. mjesto
Kros M - 2. mjesto
Kros Ž - 2. mjesto
Šah ekipno - 1. mjesto
Šah pojedinačno - 1.mjesto

STEM Games je po prvi put organizirao eSports arenu uz pomoć našeg studenta Nickya Pranjića. ESports se odnosi na natjecateljske turnire u igranju multiplayer video igara u kojima su naši studenti također postigli izvrsne rezultate:

Counter-Strike - 1. mjesto
PES - 1. mjesto
Hearthstone - 2.mjesto
LOL - 3. mjesto
FIFA - 3. mjesto

Svaki korak studenata FER-a je bio praćen pod budnim okom fotografske sekcije KSET-a. Zahvaljujući njima su trajno obilježene sve naše predivne uspomene. Uz to se svake večeri mogao pratiti live stream s osvrtom na događanja tog dana zahvaljujući videosekciji KSET-a i našoj voditeljici za znanje Nataliji Risonjić.

Još jednom veliko hvala svim našim partnerima koji su nam omogućili odlazak na natjecanje, a to su platinasta Končar grupa, zlatni InfoDom, Comping, HEP, IoTNet; srebrni Rockwool, ReversingLabs, Multicom, Ericsson, Croz, RASCO, Ars Futura, Atomic intelligence, Vertiv; brončani Libusoft Cicom, VMD, Intea, Coting, Minus5, Cassandra, Labud; upravi FER-a, zavodima, asistentima te KSET-u!

Autor: Klara Stuburić