Pretprijave na STEM Games!

STEM Games je najveće studentsko STEM natjecanje u kojem se 1500 studenata natječe u znanju i sportu. Ako si student FER-a i zainteresiran si za sudjelovanje, pročitaj detalje u nastavku.

Pretprijave su otvorene, a traju do 29.3.2020. Prijaviti se možeš ovdje, dok će selekcije biti održane kroz 4. mjesec nakon čega će se formirati timovi. Prijavi se još danas i predstavi FER u najboljem svjetlu 5. 5. - 10. 5. 2020. u Rovinju!

U pretprijavi se možeš prijaviti kao natjecatelj eSportsa, znanja, krosa ili pak postati volonter na samom natjecanju!

Arene za koje se možeš prijaviti su sljedeće:

TEHNOLOŠKA ARENA
Tehnološka arena (engl. Technology Arena) natjecanje je u programiranju. Pred timove će se staviti više vrsta zadataka iz različitih grana računarstva, a njihov cilj je riješiti na što efikasniji način što više zadataka.

INŽENJERSKA ARENA
Inženjerska Arena (engl. Engineering Arena) je natjecanje u kojem projektni zadatak sadržava realne probleme iz različitih grana strojarstva, brodogradnje, energetike i elektrotehnike, a cilj je riješiti zadatak na što efikasniji, realniji i ekonomičniji način.

MATEMATIČKA ARENA
Matematička arena (engl. Mathematics Arena) je natjecanje u matematičkom modeliranju i rješavanju pripadnih problema računalom. Traže se vještine baratanja matematičkim konceptima, primjena matematičkih metoda u rješavanju fizikalnih problema, sposobnosti algoritamskog i apstraktnog matematičkog razmišljanja te programiranja.

Sretno svima!

Autor: Željka Galovac