Online radionice  - korištenje...

Njemačka tvrtka Statista će 16. i 18. ožujka 2021. godine održati online radionice za sastavnice Sveučilišta u Zagrebu na temu korištenja platforme Statista.

Sudionici radionica imat će priliku čuti više informacija o samoj platformi, o značajkama i alatima sa svrhom praktične podrške u provođenju istraživanja, različitim izvorima i vrstama podataka koje platforma sadrži i kako ih koristiti ovisno o namjeni te mogućnostima pretraživanja i pronalaženja relevantnih podataka i publikacija.

Pozivamo sve zainteresirane na sudjelovanje, a prijaviti se možete putem obrasca za prijavu.

Autor: Branka Marijanović

Obavještavamo studente da je knjiga Signali i sustavi (autor B. Jeren) dostupna za posudbu u Središnjoj knjižnici.

Otvoren probni pristup – PressReader

Kanadska tvrtka PressReader omogućila je hrvatskoj znanstvenoj i akademskoj zajednici probni pristup na platformu koja donosi digitalni sadržaj iz 7.000 različitih novina i časopisa, a obuhvaća tiskovine iz više od 120 zemalja na više od 60 jezika.

Detalje o dostupnim naslovima i mogućnostima na platformi pročitajte ovdje.

Udaljeni pristup na PressReader izvan IP mreže ustanova s pravom pristupa moguće je ostvariti odabirom proxy servera (na glavnom izborniku Portala e-izvori) i unosom AAI korisničkih podataka.

Probni pristup bit će moguć do 10.3.2021.

Autor: Marko Tucaković
Otvoren pristup: Science Journals (AAAS)

Obavještavamo vas da je otvoren pristup na časopise Science u izdanju American Association for the Advancement of Science (AAAS).

Science Journals objavljuju znanstvene vijesti, komentare i najsuvremenija istraživanja u okviru svih područja znanosti s naglaskom na STEM područje.

Pretraživanje baze možete započeti na sljedećoj poveznici: Science Journals.

Udaljeni pristup na časopise Science izvan IP mreže ustanova s pravom pristupa moguće je ostvariti odabirom proxy servera (na stranici baze.nsk.hr) i unosom AAI@EduHr korisničkih podataka.

Udaljeni pristup e-izvorima

Pristup bazama podataka i elektroničkim izvorima poput Web of Science, Scopus, IEEE i sl. omogućen je i izvan IP opsega institucije putem Proxy servera na adresi http://ezproxy.nsk.hr/menu. Pristup se ostvaruje putem elektroničkog AAI@EduHr identiteta te klikom na jednu od ponuđenih baza s popisa.

U slučaju problema s pristupom možete se obratiti na e-mail adresu ferlib@fer.hr ili baze@nsk.hr.

Repozitorij