Nova usluga dostave članaka iz...

Obavještavamo vas da je Nacionalna i sveučilišna knjižnica postala dio projekta RapidILL, globalnog servisa za međuknjižničnu dostavu članaka i poglavlja iz knjiga. Ovim se projektom hrvatskoj akademskoj zajednici omogućuje dohvaćanje građe koju NSK ne posjeduje ili joj nije omogućen pristup, ali je dostupna u drugim knjižnicama diljem svijeta (uglavnom SAD-a) koje su dio RapidILL sustava, koji broji oko 500 članica. U sklopu projekta dostupni su i članci i poglavlja iz knjiga iz baza na koje Sveučilište u Zagrebu i NSK inače nemaju pretplatu.

Usluga međuknjižnične posudbe putem servisa RapidILL u potpunosti je besplatna budući da se cijeli sustav temelji na reciprocitetu i financijski je osiguran zajedničkim projektom Sveučilišta u Zagrebu i Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu kao dodatno ulaganje u kapacitete visokoškolskog sustava. Naručena poglavlja i članci dostavljaju se u pdf formatu izravno iz RapidILL sustava, a knjižnice članice sustava obvezale su se ispuniti dobiveni zahtjev u roku od 24 sata, što podrazumijeva vrijeme od ponedjeljka do petka.

Zahtjev za narudžbu digitalne građe možete poslati elektroničkom poštom na adresu Središnje knjižnice FER-a ferlib@fer.hr.

Autor: Marko Tucaković

Repozitorij