Kratke upute za akademsko pisanje

Središnja knjižnica FER-a objavila je publikaciju Kratke upute za akademsko pisanje kao dodatan izvor literature namijenjen studentima preddiplomskog i diplomskog studija Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu.

Akademska pismenost odnosi se na skup vještina i znanja koje se koriste za komuniciranje u akademskoj zajednici, a obuhvaćaju jezične i komunikacijske kompetencije, poznavanje različitih vrsta informacijskih izvora i načina njihova pretraživanja, informacijsku pismenost, poznavanje metodologije znanstvenog istraživanja, znanstvene retorike te njegovanje kritičkog mišljenja i znanstvene čestitosti.

PDF publikacije dostupan je u repozitoriju na stranici Izdavačka djelatnost - Online publikacije.

Autor: Branka Marijanović

Repozitorij