Noć muzeja na FER-u: SPOJ UMJETNOSTI...

Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER) nastavlja višegodišnju tradiciju priključivanja kulturnoj manifestaciji Noć muzeja radi jačanja fakultetske kulturne djelatnosti.

Hrvatsko muzejsko društvo, organizator manifestacije, sa službenom temom 19. Noći muzeja »Muzeji i nova publika« naglasak stavlja na nove generacije posjetitelja te na njihove potrebe za inovativnim, kreativnim i interaktivnim sadržajem koji će ih potaknuti da i sami sudjeluju. Usto, dotiče se i važnih globalnih tema poput održivog razvoja.

Obilježavanjem ove kulturne manifestacije 26. siječnja 2024. od 18 do 22 sati FER, u suradnji s Akademijom likovnih umjetnosti i Školom za primijenjenu umjetnost i dizajn, ukazuje na širu globalnu važnost recikliranja te prenamjene starog i neiskoristivog elektroničkog materijala kojem se kreativnim praksama daruje novi život. Tijekom interaktivne radionice posjetitelji će, uz dobru glazbu Disco sekcije KSET-a, postati umjetnici te se moći uključiti u izradu umjetničkih djela i eksponata od starih čipova, žica, ploči i ostalog sitnog elektroničkog otpada. Rezultati radionice bit će izloženi u vitrinama u auli Fakulteta. Posjetitelji će također moći čuti predavanje vizualnog umjetnika Tina Dožića pod naslovom »Umjetnost i elektronika« u kojem će autor na temelju vlastite prakse predstaviti primjere radova koji spajaju elektrotehniku, mehaniku i recikliranje s umjetničkim medijima poput instalacije, izvedbe i sound arta.

Autor: Branka Marijanović

Repozitorij