Prvi međunarodni tjedan razmjene...

Sveučilište u Zagrebu od 25. do 29. rujna 2023. bilo je ponosan domaćin Prvog međunarodnog tjedna razmjene knjižničnog osoblja, a Središnja knjižnica FER-a jedna od četiriju odabranih fakultetskih knjižnica koje su ugostile visokoškolske knjižničare iz raznih dijelova Europe i svijeta.

U organizaciji Središnjeg ureda za koordinaciju knjižnica Sveučilišta u Zagrebu te u suradnji s knjižnicama i kolegama knjižničarima sa zagrebačkog sveučilišta, stvoren je prostor za raspravu o najnovijim trendovima u visokoškolskom knjižničarstvu i u području informacijskih i komunikacijskih znanosti.

Knjižničari i informacijski stručnjaci s njemačkih, portugalskih, litavskih, španjolskih, bugarskih, kanadskih i slovenskih sveučilišta podijelili su iskustva i primjere najbolje prakse tijekom grupnih rasprava i prezentacija, a glavne su teme bile: otvoreni pristup i knjižnične usluge otvorene znanosti, upravljanje elektroničkom i digitalnom građom, knjižnične usluge u kriznim situacijama te podrška znanstvenoj i istraživačkoj djelatnosti.

Autor: Marko Tucaković

Repozitorij