Prvi Tjedan međunarodne razmjene...

Sveučilište u Zagrebu organizira prvi Tjedan međunarodne razmjene knjižničara - International Library Staff Exchange Week, koji će se održati od 25. do 29. rujna 2023. u Zagrebu. Ovaj događaj organiziran je s ciljem promicanja cjeloživotnog obrazovanja knjižničara te razmjene iskustava i znanja o najnovijim trendovima u bibliotekarstvu i informacijskim tehnologijama na nacionalnoj i međunarodnoj razini.

U programu tjedna knjižničara predviđena su izlaganja, grupne rasprave i prezentacije sudionika, a raspravljat će se o temama kao što su otvorena znanost, upravljanje elektroničkim i digitalnim resursima, potpora istraživačima u znanosti i istraživanju te knjižnične usluge u kriznim situacijama. U sklopu programa sudionici će posjetiti nekoliko knjižnica sastavnica Sveučilišta u Zagrebu te Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu u Zagrebu.

Središnja knjižnica FER-a uključena je u organizaciju događaja te će ugostiti sudionike u utorak, 26. rujna, kada ćemo predstaviti našu knjižnicu i metode rada kroz niz zanimljivih prezentacija.

Cijeli program događaja dostupan je ovdje.

Autor: Marko Tucaković

Repozitorij