Dabar uključen u novi discovery...

Sadržaj dostupan u Digitalnim akademskim arhivima i repozitorijima (Dabar) uključen je u discovery servis Summon. Pristup tom servisu omogućuje Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, a pristupiti mu mogu sva hrvatska javna sveučilišta, javna veleučilišta i javne znanstvene institute.

Discovery servis Summon omogućuje obilje akademskog sadržaja putem jednostavnog sučelja prilagođena korisniku. Pažljivo je osmišljen da bi zadovoljio potrebe i korisnika i knjižničara te olakšava otkrivanje zbirki i institucionalnih resursa knjižnica.

Uključivanjem u Summon, Dabar je još jednom potvrdio da je kao platforma interoperabilan te da omogućuje diseminaciju i putem drugih servisa (tražilica, agregatora i slično).

Više o uključivanju Dabra u Summon možete pronaći i na NSK-ovim mrežnim stranicama.

Autor: Marko Tucaković

Repozitorij