Dodijeljene Rektorove nagrade i...

Rektorove nagrade te Posebno priznanje rektora za akademsku godinu 2020./2021. dodijeljeni su studenticama i studentima FER-a danas, 22. ožujka 2022. godine u Sivoj vijećnici. Svečanost je također bila prilika da se našim nastavnicima, koji su u protekloj akademskoj godini otišli u mirovinu, izrazi zahvalnost te su im uručene zaslužene Sveučilišne spomen-medalje.

Priznanja je uručio rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras uz nazočnost dekana FER-a prof. dr. sc. Gordana Gledeca, a svečanost je vodila prodekanica za nastavu izv. prof. dr. sc. Mihaela Vranić.

Rektorovom nagradom nagrađeno je ukupno 13 radova, a među nagrađenima je 21 student odnosno studentica FER-a. U nastavku obavijesti nalazi se popis nagrađenih studenata i umirovljenih profesora, a više informacija dostupno je ovdje.

Fotografije sa svečanosti dostupne su na multimedija.fer.hr.

Svim dobitnicima i njihovim mentorima od srca čestitamo!

(a) Nagrada za individualni znanstveni i umjetnički rad (jedan ili dva autora), područje Tehničke znanosti:

Filip Katulić: Razvoj eksperimentalnog postava industrijskog upravljačkog sustava za  ispitivanja kibernetičke sigurnosti; mentor - prof. dr. sc. Damir Sumina

Lucija Matulin: Razvoj i implementacija simulatora SCADA sustava laboratorijske mikromreže; mentor - izv. prof. dr. sc. Tomislav Capuder

Davorin Mikulić i Evita Šopp: Konstrukcija tekstilne antene za senzorske sustave u blizini ljudskog  tijela; mentor - prof. dr. sc. Zvonimir Šipuš

David Dukić: Računalno prepoznavanje izraza lica u stvarnom vremenu metodama dubokog učenja s primjenom na snimke eksperimenta u razrednoj okolini; mentorica - doc. dr. sc. Ana Sović Kržić

Iva Barišić i Tin Petric: Klasifikacija ispita metodama strojnog učenja; mentor - doc. dr. sc. Dario Bojanjac

Jana Juroš: Primjena strojnog učenja u kombinatornoj optimizaciji za upravljanje lancem opskrbe; mentor - doc. dr. sc. Mario Brčić

(b) Nagrada za timski znanstveni i umjetnički rad (tri do deset autora), područje Tehničke znanosti:

Tin Fogec, Leo Gočan, Luka Sabljak i Andro Žamboki: Projektiranje sklopa za faznu sinkronizaciju u 180 nm CMOS tehnologiji; mentor – prof. dr. sc. Adrijan Barić

(b) Nagrada za timski znanstveni i umjetnički rad (tri do deset autora), Interdisciplinarna područja umjetnosti:

Niko Bucalo (FER), Luna Fofonjka (ARH), Blanka Gotić (TTF), Karla Krpan (TTF), Doris Lenarčič (TTF), Zola Radić (TTF), Nika Vrbica (TTF i ALU), Iva Žmirak (ARH): Projekt Alavera

(e) Nagrada za posebne natjecateljske uspjehe pojedinaca ili timova:

Lara Cvjetko: iznimni sportski uspjesi u judu

(f) Nagrada za društveno koristan rad u akademskoj i široj zajednici, područje Biomedicina i zdravstvo:

Mihovil Ćaćić, Bruno Pašalić (Fakultet elektrotehnike i računarstva), Mihaela Galaš, Lucija Pavlović (Grafički fakultet), Dora Antolčić, Ana Crnjak, Mihaela Jukić, Katarina Landeka, Gabriela Ljubičić, Marta Martini, Petra Petani, Dora Vlašić, Klara Vresk, Ivana Vukojević (Stomatološki fakultet): Aplikacija Zubić

(f) Nagrada za društveno koristan rad u akademskoj i široj zajednici, područje Društvene znanosti:

Alix Uzelac Vedriš, studentska pravobraniteljica PFZG-a, Petar Alerić, Ana Kršinić, Iva Rašić, Klara Vučković (Pravni fakultet) i Tomislav Babić (FER): Tribina Ljudska prava u koronakrizi

(f) Nagrada za društveno koristan rad u akademskoj i široj zajednici, područje Tehničke znanosti:

Ivana Kuliš (FER), Barbara Buljan (FER) i Ivana Vučur (Ekonomski fakultet): FrontEd

Matea Vasilj, Matija Kranjčec (Fakultet elektrotehnike i računarstva), Tin Kolenko (Pravni fakultet), Božo Kvesić (Fakultet organizacije i informatike): Projekt organizacije radionice "Pravo IT(i)"

Pored dodijele Rektorovih nagrada, danas je uručeno i Posebno priznanje rektora. Za objavu 15 edukativnih članaka, snimanje osam edukativnih videozapisa i organizaciju konferencije o uvođenju eura kao valute u Republici Hrvatskoj, nagradu su dobili Domagoj Badanjak, Filip Cecelja i Petra Omrčen s FER-a, dok su na projektu sudjelovali i studenti Ekonomskog fakulteta.

Sveučilišne spomen-medalje za akademsku godinu 2020./2021. uručene su umirovljenim profesorima: prof. dr. sc. Lahoriji Bistričić, prof. dr. sc. Nevenu Elezoviću, prof. emer. dr. sc. Borivoju Modlicu, prof. emer. dr. sc. Nedjeljku Periću i prof. dr. sc. Tomislavu Tomiši. Zahvaljujemo nastavnicima u mirovini koji su svojim radom, predanim zalaganjem i nizom inicijativa doprinijeli razvoju našeg Fakulteta. Tu, uz izvrsna predavanja, pomno osmišljene auditorne i laboratorijske vježbe te inspirativno vođenje kroz studij velikog broja studenata, treba istaknuti i značajnu literaturu koju su iza sebe ostavili. Bit ćemo im uvijek zahvalni i vrata našeg Fakulteta uvijek će im biti otvorena.