Radionica osnova robotike i...

U petak, 10. prosinca 2021. u sklopu FER-ovog programa popularizacije znanosti ŠUZA organiziran je posjet Dječjem vrtiću Medveščak. Tom su se prilikom djeca iz grupe Zebrice, zajedno s odgojiteljicama Anom Košković i Zoricom Mirić, upoznala s dvije vrste obrazovnih robota Code&Go robot mouseCodey Rocky. Mali istraživači su, uz našu i pomoć svojih odgojiteljica, naučili kako isprogramirati robota da pronađe put kroz zadani labirint i dokopa se slasnog komada sira. Također su naučili kako rastaviti veći zadatak na niz manjih koraka, napisati niz povezanih naredbi koje rješavaju neki izazov te kako uz pomoć tableta upravljati s jednostavnim robotskim vozilom.

Radionica organizirana je u sklopu programa ŠUZA - iz škole u znanost i akademsku zajednicu, a s ciljem ranog upoznavanja djece sa znanošću i tehnologijom, njihovog demistificiranja i poticanja interesa sudionika za elektrotehniku i računarstvo. Radionicu su održali Gordana Borotić i Tomislav Jagušt

Autor: Tomislav Jagušt