Otvorene registracije za DroneDays 2021

Skup o bespilotnim letjelicama DroneDays održat će se 4. i 5. listopada 2021. godine u Biogradu na Moru (Ilirija Resort). Drugo izdanje ovoga skupa ponovno organizira Laboratorij za robotiku i inteligentne sustave upravljanja (LARICS) u okviru OBZOR 2020 projekta AeRoTwin.

DroneDays je najveći i najvažniji skup o bespilotnim letjelicama u regiji i šire koji okuplja predstavnike industrije, akademije i krajnje korisnike s ciljem razmjene znanja i iskustava. Program se sastoji od pozvanih predavanja, sajma poduzeća i letačke zone, a fokusira se na primjene bespilotnih letjelica i industriju krajnjih korisnika.

Registracije su u tijeku na internetskoj stranici skupa DroneDays2021.

Ne propustite osigurati svoje mjesto na skupu i budite dio dvodnevnih događanja s bogatim programom u okviru kojeg ćete saznati novosti iz svijeta bespilotnih letjelica, imati priliku vidjeti uživo najnovije bespilotne sustave te upoznati vrhunske domaće i međunarodne stručnjake.

U nastavku obavijesti nalazi se popis predavača koji su dosad potvrdili svoje gostovanje na DroneDays2021.

Predavanja će održati vodeći predavači iz cijelog svijeta donoseći aktualne teme iz područja istraživanja i primjena bespilotnih sustava. Svoje su gostovanje dosad potvrdili sljedeći predavači:

• Rafael Fierro, Sveučilište New Mexico (SAD): Koordinacija zračne i svemirske robotike
  • Simon Lacroix, LAAS/CNRS (FR): Istraživanje atmosferskih fenomena flotom bespilotnih letjelica
  • Martin Saska, Češko tehničko sveučilište u Pragu (CZ): Samopozicionirajući rojevi mikro bespilotnih letjelica za rad u stvarnim uvjetima
  • Frano Petric, UNIZG FER (HR): LARICS na MBZIRC-u
  • Fausto Ferreira, UNIZG FER (HR): Upravljanje bespilotnim letjelicama na moru – regulatorni okvir i sličnosti s morskim dronovima
  • Ivana Palunko, Sveučilište u Dubrovniku (HR): Heterogeni višeagentski sustavi za praćenje i očuvanje morskog okoliša
  • José Ramiro Martinez de Dios, Sveučilište u Sevilli (ES): Suradnja heterogenih zračnih robota za nadzor i održavanje
  • Ivana Mikolić, NATO STO CMRE (IT), Odnosi NATO STO Centra za pomorska istraživanja i eksperimente s Europskom unijom
  • Mirko Kovač, Imperial College London (UK): Multimodalna zračna robotika za praćenje okoliša i graditeljstvo

Na sajmu poduzeća vodeće tvrtke izložit će svoje najnovije proizvode i predstaviti svoje usluge. Sajam poduzeća bit će otvoren za sve posjetitelje od 12 do 18 sati.

DroneDays 2021
4. listopada 2021. 10:00  -  5. listopada 2021. 20:00