Prof. dr. sc. Vesna Županović...

Prof. dr. sc. Vesna Županović sa Zavoda za primijenjenu matematiku FER-a, izabrana je za predsjednicu Hrvatskog matematičkog društva (HMD), na online Skupštini održanoj 14. svibnja 2021. godine.

Hrvatsko matematičko društvo je strukovna udruga matematičara u Republici Hrvatskoj čiji je cilj unapređivanje i promicanje matematičke znanosti, nastave matematike na svim razinama, primjene matematike u drugim disciplinama kao i unapređivanje društvenog položaja matematičara u cjelini. U ovom trenutku HMD ima preko 1000 članova-pojedinaca, četiri podružnice te četiri matematičke udruge kao svoje članove. Posljednjih 14 godina predsjednik HMD-a bio je prof. dr. sc. Hrvoje Kraljević.

U okviru HMD-a djeluje pet sekcija: Nastavna, Znanstvena, Inženjerska, Stručna i Studentska, te Podmladak HMD-a koji okuplja učenike osnovnih i srednjih škola. Izdavačka djelatnost HMD-a uključuje izdavanje znanstvenih i stručnih matematičkih časopisa te matematičkih knjiga.

Čestitamo profesorici Županović!