FER ima 700 zaposlenih

Fakultet elektrotehnike i računarstva u svibnju 2021. godine dosegnuo je broj od 700 zaposlenih, od čega je čak 45 posto (316 zaposlenika) financirano vlastitim sredstvima, odnosno njihovo financiranje omogućeno je zahvaljujući provedbi 250 znanstvenoistraživačkih aktivnih projekata.

Od ukupnog broja zaposlenih, 199 se odnosi na znanstveno-nastavno osoblje, 151 na suradničke pozicije, 201 na istraživačko osoblje te 149 na administrativno, tehničko i pomoćno osoblje. Na FER-u udio žena među zaposlenima danas doseže 30 posto.

Zanimljivo je usporediti trenutačni broj djelatnika i studenata s 1985. godinom, kada je donesena odluka o gradnji zgrade D. Tada je na Elektrotehničkom fakultetu (ETF), bila zaposlena 371 osoba, a upisna se kvota upravo te godine povećala s 430 na 630 studenata radi rastuće potražnje tržišta za inženjerima.

Ubrzo nakon toga započela je gradnja novih prostora, zgrade D, koja je dovršena 1989. godine i to je bio posljednje prostorno proširenje Fakulteta.

Danas, kada FER zapošljava 700 djelatnika i svake godine upisuje 650 brucoša te je drugi dom za oko 3800 studentica i studenata na svim razinama studija, on i dalje djeluje u istim prostorima kao i prije više od 30 godina iako se broj zaposlenih gotovo udvostručio, a broj studentske populacije povećao za oko 40 posto. Vjerujemo da ćemo u skoroj budućnosti uz pomoć države i europskih fondova povećati prostor u kojem radimo i doprinosimo boljoj budućnosti u Hrvatskoj.