Objavljeni faktori odjeka časopisa...

Clarivate Analytics je u sklopu svoje baze podataka Journal Citation Reports (JCR) objavio nove faktore odjeka (impact factore) časopisa (JIF) za 2019. godinu. JCR omogućava istraživačkoj zajednici da procjenjuje visokokvalitetne svjetske časopise koristeći različite pokazatelje, opisne podatke i vizualizacije. Uz to, njihovi izvještaji koriste akademskim izdavačima širom svijeta kako bi procijenili utjecaj svojih časopisa u odnosu na njihovo područje i promovirali ih istraživačkoj zajednici. U najnovijem izdanju nalaze se podaci za 39 hrvatskih časopisa.

Novi JIF dostupni su hrvatskoj akademskoj zajednici putem mrežnih stranica NSK, fakultetskih, sveučilišnih i znanstvenih knjižnica i stranice Online baza podataka.

Autor: Marko Tucaković