Brainhack Zagreb 2019, hackathon na temu računarstva i neuroznanosti, održan je 16. i 17. studenoga 2019. godine u prostoru poduzeća Five kao dio globalne inicijative organizacije niza hackathona u području neuroznanosti koji su se istovremeno održavali u tridesetak gradova diljem svijeta.

Od ukupno četrdesetak sudionika, s FER-a ih je bilo osmero: doc. dr. sc. Tomislav Petković, dr. sc. Jelena Božek, dr. sc. Mirta Zelenika Zeba, mag. psych., Krešimir Friganović, mag. ing., doktorski studenti Kristijan Bartol, mag. ing., Tomislav Smolčić, mag. ing. i Ivan Kesedžić, mag. ing. te studentica diplomskog studija Ivana Kinder.

Zaposlenici FER-a dr. sc. Mirta Zelenika Zeba, mag. psych. i Krešimir Friganović, mag. ing. te studentica Ivana Kinder sudjelovali su u pripremi tema i skupova podataka predstavljenih na hackathonu te sudionicima hackathona omogućili snimanje elektroencefalograma (EEG). Prof. dr. sc. Mario Cifrek bio je član znanstvenog odbora skupa.

Kratki video s ovogodišnjeg Brainhacka možete pogledati ovdje, a u opširnijem sadržaju obavijesti je nekoliko fotografija s hackathona.

Na Brainhacku je i ove godine sudjelovalo više od 40 sudionika različitih struka.

Dio FER-ove ekipe priprema snimanje elektroencefalograma (EEG).

Krešimir Friganović, mag. ing. predstavlja temu "Mental Fatigue Assessment During Examination Period with P300 Oddball Paradigm".

Ivana Kinder predstavlja temu "EEG Signal Analysis in Affective Disorders".

Dr. sc. Andrija Štajduhar, mag. inf. et math. tijekom igranja igre Dino Run korištenjem sučelja mozga i računala.

Autor: Mario Cifrek