FER četrnaestu godinu zaredom postaje domaćin najvećeg nacionalnog sajma poslova - Job Faira gdje će 15. i 16. svibnja 2019. godine ugostiti 115 domaćih, regionalnih i inozemnih tehnoloških poduzeća. Cilj je Sajma upoznati hrvatske studente s mogućnostima zapošljavanja, razvojem karijere u Hrvatskoj i inozemstvu te ih povezati s uspješnim poduzećima.

Kako biste povećali šansu za dobivanje posla ili prakse, možete prije početka, kao i za vrijeme trajanja Sajma, predati svoj životopis putem internetske stranice Job Faira. Pohranjivanjem životopisa putem e-pošte dobit ćete jedinstveni QR kod - posjetnicu za predstavljanje poduzećima, dok će poslodavci nakon sajma u bazi životopisa jednostavnije pronaći studente čiji su QR kod skenirali.

Više informacija pročitajte u opširnijem sadržaju obavijesti.

Raznovrsnost poduzeća i ponuda poslova na #jobfair19

Hrvatska tehnološka poduzeća poput a Infobipa, Rimac Automobila, Nanobita, Photomatha i Microblinka na Fakultetu elektrotehnike i računarstva tražit će studentske talente, a njima će se pridružiti i tehnološki prvak u razvoju društvenih mreža Facebook, svjetski gigant u razvoju operacijskih sustava Microsoft, poduzeće orijentirano na zaštitu podataka Palantir i lider u proizvodnji poluvodičkih komponenti Infineon.

Raznovrsnost poduzeća i ponuda poslova fokus je svakog sajma "Job Fair". Ove će godine studenti, ali i mladi koji razmišljaju o promjeni karijere, osim s predstavnicima ICT-a i automobilske industrije imati priliku razgovarati i s liderima bankarskog i telekomunikacijskog sektora, predstavnicima za razvoj mobilnih i web aplikacija, predstavnicima industrije videoigara, kao i s brojnim vodećim predstavnicima iz područja elektronike, radiokomunikacije i industrijske automatizacije.

Tko će vas skenirati na sajmu #jobfair19?

Proučite popis poduzeća koja dolaze na sajam "Job Fair" i pripremite se na dva dana umrežavanja i educiranja:

Automotive:

AVL-AST, CETITEC, Rimac Automobili, dSPACE engineering d.o.o., RASCO, SELK d.d., Montelektro, Telegra Solutions,

Big data:

SYNTIO d.o.o., doXray B.V., NEOS, Know Center GmbH, C&I, Comminus, Atos Convergence Creators d.o.o.

Computer vision:

Microblink d.o.o., Visage Technologies, Stype CS

Electronics and embedded software:

Infineon Technologies Austria, Xylon, Byte Lab Grupa, CircuitMess d.o.o., DOK-ING, Mobilisis, Altpro, GlobalLogic, LOGICDATA Mechatronics d.o.o.

Energy:

Končar – Inženjering za energetiku i transport, INNOVEZ, HEP – ESCO d.o.o., HELB d.o.o., Hrvatska elektroprivreda d.d., Hrvatski operator prijenosnog sustava (HOPS)

Financial:

CROATIA osiguranje, EY, Mercury Processing Services International d.o.o., Raiffeisenbank Austria d.d., Financijska agencija – FINA, Jane Street Europe, Privredna banka Zagreb d.d.

Games:

minus5, Nanobit d.o.o.

Geospatial and GIS:

GIS Cloud, OptimoRoute, Mireo

Industry automation:

Gideon Brothers, Rittal d.o.o., INETEC – Institut za nuklearnu tehnologiju d.o.o., KNAPP AG, KONČAR-GENERATORI I MOTORI d.d.,

Information and communication technology:

Deegloo d.o.o., CROZ, Koios savjetovanje, mStart, Omega software d.o.o., 2e Systems, Vertiv, KING ICT, 8 Sigma d.o.o., Facebook, Dynatrace Austria GmbH, IN2, Infoart d.o.o., Odašiljači i veze, Poslovna inteligencija, Multicom d.o.o., Perpetuum Mobile, ATRON electronic GmbH, Ekobit, Ericsson Nikola Tesla, GDi, HRVATSKI ZAVOD ZA MIROVINSKO OSIGURANJE, InfoDom, Jungheinrich Systemloesungen GmbH, Lemax, Mediatoolkit d.o.o., Megatrend poslovna rješenja d.o.o., Span, Amphinicy Technologies, Bornfight, CS Computer Systems, ecx.io – an IBM Company, INTIS, KRAKEN d.o.o., Sedam IT, TIS Grupa, Atos IT Solutions and Services d.o.o.

Mobile and web development:

Amodo, Pomični zarez d.o.o. (za Very Big Things), Ars Futura d.o.o., Photomath, SysKit, Undabot, Five, CloudSense, SofaScore, Netgen, Eccos inženjering d.o.o., Greyp Bikes d.o.o., Laus CC, Microsoft, Sense savjetovanje d.o.o., Styria Digital Development d.o.o., Trikoder, Axilis, Infinum d.o.o., UniqCast d.o.o.

Network & Security:

Diverto d.o.o., Palantir Technologies, INFIGO IS, ReversingLabs

Telecommunications:

A1 Hrvatska, Tele2, Hrvatski Telekom, Infobip

Pohranjivanje životopisa povećava šansu za posao!

Kako biste povećali šansu za posao ili praksu, moći ćete prije početka, kao i za vrijeme trajanja Sajma, predati svoj životopis putem internetske stranice Job Faira. Pohranjivanjem životopisa svaki će student putem e-pošte dobiti jedinstveni QR-kod – posjetnicu za predstavljanje poduzećima, dok će poslodavci nakon Sajma u bazi životopisa jednostavnije pronaći studente čiji su QR-kod skenirali.

Studentski sajam poslova "Job Fair" organiziraju FER, Centar karijera FER-a, Savez studenata FER-a (SS FER) i Klub studenata elektrotehnike (KSET).

Za više informacija pratite internetsku stranicu Job Faira, Facebook stranicu i Instagram profil.

Autor: Nikolina Relić
JobFair