Održana radionica Design Thinking

U subotu, 19. siječnja 2019. godine održana je radionica Design Thinkinga, sve popularnije metode za stvaranje inovacija, razvoj inovacijske kulture i buđenje kreativnosti koja se krije u svakome od nas.

Pod vodstvom iskusnih trenera Design Thinkinga, studenti FER-a i drugih fakulteta Sveučilišta u Zagrebu timski su prošli sve korake - od prepoznavanja stvarne korisničke potrebe do izrade finalnog prototipa ideje.

Radionica je bila namijenjena studentima zainteresiranima za osnivanje startupa, ulazak u svijet poduzetništva te prijavu u SPOCK - FER-ov studentski startup inkubator.

Design Thinking je metoda za razvoj inovacija i rješavanje izazova kroz pet koraka: empatiju, definiciju, ideaciju, prototipiziranje i testiranje. Ovu metodologiju koriste poznate svjetske organizacije, brojni startupovi te javni sektor.

Radionica je organizirana u suradnji FER-a, SPOCK-a, poduzeća Sense Consulting, Design Thinkinga Hrvatska te udruge eSTUDENT.

Autor: Marko Tucaković