U četvrtak, 29. studenog 2018. godine Fakultet elektrotehnike i računarstva posjetila je grupa djece iz dječjeg vrtića Dječja igra, u pratnji odgojiteljica Martine Valenta i Nikoline Dronjić, psihologinje Sare Milavec te pedagoginje Sanje Kolarić Piplica

U druženju koje je trajalo malo više od dva sata, djeca su se upoznala s FER-om i aktivnostima koje se na fakultetu provode, i to kroz četiri mini prezentacije/radionice. Prva prezentacija uključivala je različite obrazovne robote koji se koriste na FER-u u sklopu programa ŠUZA i projekta Transformacija robota u edukacijsko sredstvo – TRES. Nakon toga, djeca su isprobala neke od mobilnih obrazovnih igara razvijenih kroz FER-ov projekt SCOLLAM, riješili zadatke koji razvijaju algoritamsko i računalno razmišljanje i omogućavaju učenje osnova programiranja bez upotrebe računala, a sve je završilo izradom svjetlećih Božićnih čestitki.

Posjet je organiziran kroz FER-ov program popularizacije znanosti ŠUZA, a u organizaciji i provođenju aktivnosti sudjelovali su Bruna Anđelić, Liljana Pushkar, Nikola Mišković i Tomislav Jagušt.

Nekoliko fotografija s posjeta pogledajte u opširnijem sadržaju obavijesti.

Autor: Tomislav Jagušt