Josip Deglin: Gledam na svijet kao na...

Josip Deglin je apsolvent FER-a koji je s 15 godina dobio rak kostiju zbog kojeg mu je amputirana ruka. Josip će uskoro diplomirati na smjeru Informacijska i komunikacijska tehnologija, pod mentorstvom prof. dr. sc. Željke Car, a tijekom studija bio je uključen u razvoj web aplikacija koje se razvijaju na Fakultetu u sklopu Laboratorija za asistivne tehnologije i potpomognutu komunikaciju (ICT-AAC).

Iz Josipa zrači pozitivna životna energija, a njegova poruka za kraj emisije Nova vizura to najbolje oslikava: "Svatko od nas jest stvarno poseban, i svatko ima i može naći svoju ulogu u ovome svijetu, te može svojim osmjehom, razgovorom, svojom toplinom, pomoći ovom svijetu i pokazati da se uvijek isplati živjeti i da može biti jako lijepo."

Pogledajte impresivnu i inspirativnu Josipovu priču u emisiji Nova vizura Sveučilišta u Zagrebu, u HRT-ovoj emisiji Labirint te pročitajte članak portala Živim.hr.