Hrvatsko matematičko društvo već niz godina početkom prosinca  organizira Večer matematike. Od samog početka  FER sudjeluje u tom događanju organizacijom znanstveno popularnih matematičkih predavanja. Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Ove godine Zavod za primijenjenu matematiku pripremio je dva interesantna predavanja koja će se održati 1. prosinca 2022. u dvorani B2:

• dr. sc. Kristijan Kilassa Kvaternik: Tajne prostih brojeva, u 19 sati
  • doc. dr. sc. Mate Puljiz: Matematika i muzika, u 19:45 sati

Predavanja su namijenjena srednjoškolcima, ali mogu doći i učenici viših razreda osnovne škole i naravno svi zainteresirani jer neće biti dosadno!

Autor: Tomislav Šikić
Večer matematike na FER-u