Obavijesti i objave

Doktorski studij uključuje tri ključna događaja po kojima se očituje napredak na doktorskom studiju - kvalifikacijski ispit, javni razgovor i obranu disertacije. Ti događaji su otvoreni za sve zainteresirane i javno se oglašavaju barem sedam dana prije održavanja.
U obavijestima i objavama također možete pronaći informacije o akademskoj mobilnosti i ponudi doktorandskih radnih mjesta.

Upisi će trajati od 19. siječnja do 16. veljače 2024. i provodit će se online putem poveznice:

Podsjećamo studente doktorskoga studija FER-a da, sukladno Statutu Sveučilišta u Zagrebu, status studenta ostvaruju isključivo upisom semestra (bilo redovno, bilo u ponavljanje).

Studenti koji su u godišnjem izvješću mentora o napretku ocijenjeni s uvjetnom ocjenom za nastavak studija dužni su dodatno predati izvješće o dosadašnjim aktivnostima na doktorskom studiju te plan rada o čemu su obavješteni mailom.

Upis koji nije obavljen na vrijeme, u zadanim rokovima do navedenih datuma, podliježe dodatnim administrativnim troškovima upisa semestra izvan roka.

Detaljnije upute pročitajte u opširnijem sadržaju obavijesti.

Upis u II., IV, i VI. semestar

•             Za upis II., IV. i VI. semestra potrebno je ispuniti upisni list (online).

Upis u III. semestar i uvjeti za upis

•             Za upis III. semestra potrebno je ispuniti upisni list (online).

•             Uvjet za upis III. semestra je položen kvalifikacijski ispit. Ako student nije ostvario taj uvjet, dužan je upisati ponavljanje II. semestra.

•             Za pravovremeno ostvarenje navedenog uvjeta za upis, prijava  i pisani rad za kvalifikacijski ispit moraju se predati najkasnije do 25. siječnja 2024., a kvalifikacijski ispit treba položiti najkasnije do 29. veljače 2024. godine (ako ste prijavili KI predvidljivo ćete upisati 3. semestar, a sami upis biti će obavljen do kraja nakon što KI i položite). Ovdje možete naći detaljne upute za prijavu kvalifikacijskog ispita.

Upis u V. semestar i uvjeti za upis

•             Za upis V. semestra potrebno je ispuniti upisni list (online).

•             Uvjet za upis V. semestra je prijavljen prijedlog teme doktorskog rada (javni razgovor). Ako student nije ostvario taj uvjet, dužan je upisati ponavljanje IV. semestra. Ovdje možete naći detaljne upute za prijavu javnog razgovora.

•             Za pravovremeno ostvarenje navedenog uvjeta za upis, prijava teme doktorskog rada mora se predati najkasnije do 22. veljače 2024. godine. Ako planirate do 22. veljače 2024. predati obrazac prijave teme DR.SC.01 – upišite predvidljivo 5. semestar, a upis će biti obavljen do kraja kad sam obrazac i predate. Vodite računa da prije predaje DR.SC.01 trebate imati svih 5 ispita položeno.

NAPOMENA – u ovaj semestar neće vam biti omogućen upis ako ste naknadno dobili diplomu i prijepis ocjena, a niste nam dostavili kopije istih.

Podsjećamo da su indeksi poništeni te da ih (ako to još niste napravili) možete preuzeti u studentskoj službi (obavijest).

Autor: Đurđica Tomić Peruško

Repozitorij