Poziv studentima diplomskog studija

U okviru zajedničkog projekta FER-a i ETH Zurich na istraživanju i razvoju energetski učinkovitih umreženih senzorskih sustava (energy-efficient networked sensor systems), otvoren je poziv studentima za rad na projektu i izradu diplomskog rada.

Teme istraživanja su implementacije (paraleliziranih) programskih algoritama na višejezgrenom procesoru namijenjenom za ugradbene sustave vrlo niske potrošnje energije s primjenama u nosivim uređajima za praćenje fizioloških funkcija i okoliša.

Izrada diplomskog rada uključuje razmjenu i boravak na ETH Zurich.

Od studenata se očekuju predznanja ugradbenih računalnih sustava, arhitekture računala, osnova raspoznavanja uzoraka te signala i sustava. Prednost su i praktična iskustva razvoja i implementacije programske potpore ugradbenih sustava.

Zainteresirani studenti se mogu javiti elektroničkom poštom profesoru Vedranu Bilasu.

Author: Vedran Bilas
News list