FER i Ministarstvo znanosti i...

Fakultet elektrotehnike i računarstva i Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske potpisali su u Vladi Republike Hrvatske 5. listopada 2017. godine ugovor o dodjeli sredstava za FER-ov Znanstveni centar izvrsnosti za znanost o podatcima i kooperativne sustave (jedini iz tehničkih znanosti) u kojem FER koordinira 13 institucija - od Osijeka preko Rijeke i Splita do Dubrovnika. Vrijednost ugovora je 37,5 milijuna kuna, a centar se financira iz fondova EU. FER će zaposliti 45 istraživača na rok od 3 do 4 godine (od toga 30 % postdoktoranada i 70 % doktoranada).

Znanstveni centar izvrsnosti za znanost o podatcima i kooperativne sustave, kao prvi znanstveni centar izvrsnosti u području tehničkih znanosti u Hrvatskoj proglašen je 6. studenoga 2015. godine. Centar se sastoji od dviju istraživačkih jedinica: Istraživanje u znanosti o podatcima (voditelj prof. dr. sc. Sven Lončarić) i Istraživanje naprednih kooperativnih sustava - ACROSS (voditelj prof. dr. sc. Ivan Petrović).

Autor: Ana Filipović