Poziv na Proljetni BIND

Pozivamo sve osnovnoškolce i njihove roditelje na treće izdanje Proljetnog BIND-a pod nazivom "Budi inženjer/ka na dan" - skup besplatnih radionica koje će se održati na Fakultetu elektrotehnike i računarstva u Zagrebu. Ove radionice su namijenjene osnovnoškolskoj djeci od 2. do 8. razreda te im pružaju priliku istraživanja različitih područja znanosti, tehnologije, inženjerstva i matematike (STEM) kroz raznovrsne aktivnosti.

Detalji događaja:
Datum i vrijeme: Subota, 4. svibnja 2024. s početkom u 10:00 sati.
Lokacija: Fakultet elektrotehnike i računarstva, Unska 3, Zagreb.
Sadržaj: Radionice će biti raspoređene u tri bloka tijekom dana, prilagođene različitim uzrastima osnovnoškolaca.

Radionice:

• Scratch (2. i 3. razred) – Programiranje animacija u programskom jeziku Scratch na temu prirode i životinja.
  • Lego (2. – 4. razred) – Izgradnja lunaparka.
  • Lego (5. – 8. razred) – Programiranje Lego robota za prevoženje dragocjenog tereta.
  • Arduino (6. – 8. razred) – Elektrotehnika i programiranje semafora s Arduino pločicom.
  • Lemljenje (5. – 8. razred) – Sastavljanje džepne elektroničke igre.

Dodatne aktivnosti: Osim radionica, posjetitelji će moći istražiti "zabavnu sobu" s raznovrsnim STEM igračkama kao što su roboti, Lego setovi, virtualna/proširena stvarnost te mini Teslini transformatori.

Pokloni za sudionike: Svaki sudionik će dobiti mali poklon paket koji uključuje i majicu.

Prijave: Molimo sve zainteresirane da prijave svoje dijete putem linka ili na web stranici, odabirom željene vrste radionice i termina.

Pokrovitelj: Projekt je podržan od strane Zaklade "Hrvatska za djecu".

Vidimo se na Proljetnom BIND-u!

Autor: Milena Jenić
Proljetni BIND