Odjel za obrazovanje Hrvatske sekcije IEEE poziva vas na predavanje pod naslovom:

"Usporedba iskustva s FSB-a i MIT-a",

koje će održati doc. dr. sc. Tea Žakula, dipl. ing. stroj., Fakultet strojarstva i brodogradnje, u ponedjeljak, 20. veljače 2017. godine, u 18.00 sati, u Sivoj vijećnici Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu.

Predavanje koje možete pratiti i na Internetu na našem Youtube kanalu, kao i diskusija tražit će odgovore na pitanja poput:

• Što je ono najvažnije što MIT daje studentima?
  • Što bi MIT mogao naučiti/preuzeti od FSB-a i RH?
  • Što nastavniku MIT posebno pruža?
  • Što je nastavniku najteže na MIT-u?
  • Koje prednosti ima student iz RH koji dolazi na MIT?
  • Koje nedostatke ima student iz RH koji dolazi na MIT?
  • Koje probleme ima student kad se s MIT-a vrati na FSB?
  • Koje prednosti ima nastavnik iz RH koji dolazi na MIT?
  • Koje nedostatke ima nastavnik iz RH koji dolazi na MIT?
  • Koje probleme ima nastavnik kad se s MIT-a vrati na FSB?
  • I još o istraživanjima na MIT-u.

Doc. dr. sc. Tea Žakula, dipl. ing. stroj. voditeljica je Laboratorija za energetsku učinkovitost na Fakultetu strojarstva i brodogradnje (FSB) Sveučilišta u Zagrebu te specijalna savjetnica ministra za energetiku u Ministarstvu zaštite okoliša i energetike. Matematičku gimnaziju Matija Antun Reljković u Vinkovcima završila je 2002. godine, nakon čega upisuje Fakultet strojarstva i brodogradnje, gdje diplomira 2007. godine. Godine 2008. odlazi na sveučilište Massacusetts Institute of Technology (MIT, Cambridge, SAD), gdje 2010. godine završava znanstveni magisterij, a 2013. godine doktorat.

Za postignuća tijekom diplomskog i poslijediplomskog studija dodijeljene su joj brojne nagrade, od čega se mogu izdvojiti stipendije Energy Fellowship i Martin Fellowship, koje se dodjeljuju izvrsnim studentima MIT-a za istraživanje u području održivog razvoja i energetike. Također je boravila na stručnoj praksi na sveučilištu Harvard University (Cambridge, SAD) te predavala na sveučilištu Northeastern University (Boston, SAD).

Nakon povratka u Hrvatsku, inicirala je ideju o osnivanju Laboratorija za energetsku učinkovitost pri FSB-u, s ciljem unapređenja kvalitete istraživanja i edukacije u području energetske učinkovitosti. Laboratorij od svog osnutka 2013. godine surađuje s brojnim domaćim i inozemnim institucijama na temama naprednog upravljanja u zgradama, sudjelovanja zgrada u sustavu pametnih mreža, računalnim simulacijama i energetskoj učinkovitosti.

Autor: Vesna Kezdorf