Sudjelovanje na konferenciji...

Članovi grupe, studenti Karolina Japec i Ivan Prevarić, doktorand Mislav Matić i voditelj projekta Mirko Poljak, krajem svibnja sudjelovali su na međunarodnoj konferenciji MIPRO-MEET 2023 s ukupno četiri znanstvena rada čije teme uključuju kvantnotransportnu analizu nanostruktura temeljenih na 2D materijalima molibden-disulfidu (MoS2) i silicenu te analizu kvalitete grafena korištenjem poluklasičnog modeliranja transporta. Naši suradnici R. Lukose, M. Lisker i M. Lukošius s Leibniz Institute for High Performance Microelectronics (IHP), Frankfurt, SR Njemačka, koautori su rada pod nazivom Determining Graphene and Substrate Quality from the Coupled Hall Mobility Measurements and Theoretical Modeling koji je nastao kao rezultat suradnje na bilateralnom projektu GRONGER. Radovi su objavljeni u zborniku radova konferencije MIPRO te će biti uvršteni u baze Scopus i IEEEXplore.

Autor: Mislav Matić