Izložba »FEROPOLIS« pruža opsežan prikaz povijesti Fakulteta, istražujući ključne trenutke njegove gradnje te vizije njegovog budućeg prostornog širenja. Sadržaj izložbe prati tri ciklusa prostornog razvoja, od 1956. godine do danas, a razvoj fakulteta, kako prostorno, tako i u znanstveno-akademskom smislu, prati ubrzani razvoj tehničkih znanosti, pri čemu se ciklički tijekom povijesti naizmjence javljaju razdoblja potrebe za proširenjem, inicijative, realizacije te stagnacije.

Izložbu, koju je u fizičkom i virtualnom obliku pripremila Središnja Knjižnica FER-a, svečano je otvorio dekan prof. dr. sc. Vedran Bilas u utorak 21. studenoga 2023. u prostoru Fakulteta.

Virtualna izložba dostupna je trajno na platformi Virtualne izložbe Nacionalne i sveučilišne knjižnice, dok se fizički oblik izložbe može razgledati u Aleji laptopa na FER-u do travnja 2024. godine.

Autor: Marko Tucaković

Repozitorij