Odabir smjera studija na kraju prve godine veliki je korak u daljnjem razvoju karijere stoga je važno dobro promisliti o mogućnostima koje studij i područja u industriji nude. Studij Elektrotehnike i informacijske tehnologije nudi vrlo široko područje u kojem se kasnije možeš usko specijalizirati za granu koja te zanima.

Ako se i u tvojoj glavi vrte pitanja poput “Što mogu raditi nakon studija Elektrotehnike i informacijske tehnologije?” te “Kakvo je stanje u industriji?“ pozivamo te da se pridružiš panel raspravi u kojoj će sudjelovati stručnjaci iz industrije, ujedno i alumni FER-a koji ti mogu pomoći dati uvid u navedeno područje. Saznaj zašto su oni odabrali područje elektrotehnike, odnosno informacijske tehnologije, što su naučili tijekom studija i što sve inženjer nakon diplome može raditi.

Panel raspravu će moderirati Josip Ćesić (Gideon, član Alumni odbora FER-a), a u raspravi će sudjelovati Damjan Miklić (Romb Technologies), Ivan Uremović (Hrvatski Telekom), Magdalena Jurčević (Rimac Technology), Renata Rubeša (HOPS, članica Alumni odbora FER-a), Tomislav Župan (KONČAR – Institut za elektrotehniku).

Pridruži nam se u srijedu, 27. ožujka 2024. godine u 13:00 sati u dvorani D1 i saznaj kako je izgledao karijerni put naših panelista. Nakon panel rasprave uslijedit će kratko druženje s panelistima uz sitne zalogaje.

Iskaži svoj interes za sudjelovanje na događaju putem poveznice, a u obrascu možeš postaviti i pitanje za paneliste.

U nastavku obavijesti pročitaj kratke biografije moderatora i panelista.

Biografija moderatora:

Josip Ćesić inženjer je robotike, suosnivač i CEO u poduzeću Gideon. Uz izvršnu odgovornost u kompaniji član je i Odbora direktora Gideona. Prije pridruživanja Gideonu završio je Preddiplomski i Diplomski studij FER-a tijekom kojih je nagrađivan Dekanovom nagradom i Posebnom dekanovom za izvrsnost u studiju, kao i Rektorovom te Posebnom rektorovom nagradom za radove u području robotike i automatizacije. Na kraju, na FER-u je i doktorirao na temama autonomnih vozila 2017. godine za što je nagrađen Srebrnom plaketom za posebno uspješnu doktorsku disertaciju i istraživački rad. Dio doktorskog rada odradio je na Sveučilištu u Waterloou, Kanada.

Biografije panelista:

Damjan Miklić doktorirao je na zagrebačkom FER-u u području mobilne robotike. Kao asistent na FER-u bio je uključen u niz međunarodnih robotičkih projekata. Krajem 2018. godine sa kolegama iz Laboratorija za robotiku i inteligentne sustave upravljanja osniva Romb Technologies s ciljem komercijalizacije znanstvenih istraživanja. Romb Technologies razvija softver za pametne viličare, a softverska rješenja poduzeća omogućuju viličarima autonomno izvršavanje operacija transporta, bez nadzora čovjeka.

Ivan Uremović je iskusni menadžer razvoja pristupnih mreža (fiksne i mobilne) u telekomunikacijskoj industriji. Nakon što je diplomirao 1999. godine na FER-u, smjer radiokomunikacije i profesionalna elektronika, pridružio se drugom mobilnom operatoru u nastajanju, Vipnetu (kasnije A1). Napredovao je kroz 18 godina radeći na planiranju kapacitivnih proširenja, strategiji radijske pristupne mreže, usklađivanju marketinških planova s radio-tehnološkim te od 2017. godine nastavlja karijeru na rukovodećim funkcijama u Hrvatskom Telekomu. Danas vodi odjel strategije i planiranja pristupnih mreža, a kao član Deutsche Telekom tehnološkog management tima, neposredno doprinosi i razvoju najvećeg telekoma u svijetu.

Magdalena Jurčević je diplomirala na FER-u 2023. godine, smjer Elektronika. Tijekom studija je aktivno sudjelovala u Formula student projektu kao članica FSB Racing Teama, gdje je na četvrtoj godini studija preuzela vodstvo u podtimu Powertrain. U Rimac Automobile je došla nakon završenog preddiplomskog studija putem FER-ove ljetne prakse nakon čega joj je ponuđen studentski posao na poziciji Embedded Hardware Librarian. Diplomski rad je radila u suradnji s kolegama iz Rimca na temu iz područja EMC-a. Nakon završetka studija, svoj rad nastavlja u Rimac Technology kao EMC Engineer.

Renata Rubeša je diplomirala na FER-u 2005. godine, smjer Elektroenergetika te doktorirala 2015. godine na Zavodu za visoki napon i energetiku. Od 2005. godine radi u Hrvatskom operatoru prijenosnog sustava (HOPS d.d.) gdje je prošla razvojni put od inženjera za relejnu zaštitu, rukovoditelja službe za podršku vođenju elektroenergetskog sustava (EES), voditelja projekata do današnje pozicije pomoćnice direktora Sektora za poslovnu integraciju. Ujedno je i predsjednica studijskog odbora za zaštitu i automatizaciju EESa HRO CIGRE te članica Alumni odbora FER-a.

Tomislav Župan diplomirao je na FER-u 2009. godine, smjer Elektroenergetika. Ostao je na FER-u kao znanstveni novak, te je na Zavodu za osnove elektrotehnike i električka mjerenja doktorirao 2016. godine na temi visokofrekvencijskog modeliranja transformatora. Tijekom doktorskog studija, kao dobitnik Fulbrightove stipendije proveo je jednu godinu na Duke Universityju u SAD-u na temi bežičnog prijenosa energije. Od 2016. godine je zaposlen u Končar – Institutu za elektrotehniku, gdje je trenutno rukovoditelj odjela za transformatore. Bavi se brojnim R&D projektima za industriju, te sudjeluje na raznim hrvatskim i europskim znanstvenim projektima. Autor je preko 80 znanstvenih i stručnih radova te je kao naslovni docent i dalje aktivan u nastavi na FER-u na prijediplomskom i specijalističkom studiju.

Autor: Lucija Ropret Čorak
Popis obavijesti