Odjel za obrazovanje Hrvatske sekcije IEEE poziva vas na predavanje

"Koja znanja nedostaju potencijalnim poduzetnicima?"

koje će održati Ivana Šoljan, (HUB385) u ponedjeljak, 26. ožujka 2018. godine, u 18 sati, u Sivoj vijećnici Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu.

Više informacija pročitajte u opširnijem sadržaju obavijesti.

Predavanje koje možete pratiti i na Internetu na našem Youtube kanalu, a prikazati će mnoge zanimljivosti iz područja obrazovanja.

Predavanje i diskusija poslije njega će pokušati odgovoriti na pitanja:

• U čemu su mladi koji dolaze u HUB s idejama dobro potkovani?
  • Koja im znanja nedostaju, a već jesu dio kurikuluma njihovih fakulteta/škola?
  • Koja im znanja ne dostaju, a nisu u kurikulumima?
  • Tko im ta znanja može dati?
  • Što bi još fakulteti trebali mijenjati u načinu svog poučavanja kako bi bilo više poduzetništva među mladima?
  • Koja još infrastruktura nedostaje za mlade poduzetnike?
  • Na temelju dosadašnjeg iskustva, koliko su naši mladi zaista konkurentni na svjetskoj razini?
  • Imamo li mi kritičnu masu mladih koji bi mogli gospodarstvo zaista rascvjetati (da je vodstvo zemlje odgovarajuće)?
  • Da možete promijeniti samo jednu stvar u Hrvatskoj, što bi to bilo?

Ivana Šoljan - BA kazališna režija i radiofonija - MA Upravljanje poslovnim komunikacijama

Ivana je jedna od prvih žena privatnih poduzetnica u Hrvatskoj, s velikim iskustvom u stvaranju novih projekata, skupljanjem financijskih investicija i spajanjem ili prodajom tvrtki "startupa". Radila je to u različitim granama industrija - mediji, turizam, telekomunikacije.

Kroz različite uloge - predsjednica ili članica uprava u mnogim poduzećima (IN2, Jupiter Adria, Hrvatski Telekom, Iskon, Europapress Holding, Z3 tv, itd.), bila je redovno odgovorna za marketing , prodaju i razvoj poslovanja, ali kako za sebe kaže najdraža su joj restrukturiranja. U svim ulogama, naglašava, najvažniji su timovi i motivacija, te spremnost na promjene.

Danas je jedan od osnivača i voditelja HUB-a385, centra za inovacije i kreativnost, trenutno najjačeg co-working prostora u Hrvatskoj, domu start-up zajednice - u kojem pokušava pomoći mladim kompanijama da stasaju, nađu financiranje i probiju se na tržište (npr.  Include - pametne klupe).

Također, Ivana je osnivač Zaklade Luka, dobrotvorne organizacije koja financira talentirane studentice koje si ne mogu priuštiti financiranje studija.  Zaklada Luka ispratila je ili prati preko 30 studentica u Hrvatskoj.

U slobodno vrijeme, Ivana čita, gleda filmove, karta... Voli životinje, ljude, tehnologiju i gadgete, a planira penziju na moru. Majka je kćeri Nuše, a dijeli stan s kujicom Kalom i mačkom Schmitzom.

Autor: Vesna Kezdorf