Obavijesti

Dana 21. siječnja 2016. godine održan je prvi koordinacijski sastanak vezan uz novi sveučilišni program Universitas Cantat. Na sastanku su sudjelovali predstavnika sastavnica i voditelja akademskih zborova, klapa i vokalnih ansambala koji djeluju na pojedinim sastavnicama.

Odlukom rektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damira Borasa, glavni koordinator programa Universitas Cantat je mo. Josip degl' Ivellio.

Plan aktivnosti i događanja vezanih uz program Universitas Cantat pogledajte u nastavku obavijesti.

Autor: Ana Filipović
Održan veliki koncert ženskog...

Članice ženskog vokalnog sastava "Rezonanca" organizirale su i održale 21. siječnja 2016. godine na FER-u veliki svečani koncert

Bivše i sadašnje studentice FER-a, koje su već više od četiri godine okupljene u ruhu zvanom "Rezonanca", proslavile su početak nove kalendarske godine velikim koncertom na kojem se mogao čuti zanimljiv glazbeni program - obrade popularnih hrvatskih i stranih pjesama. Gosti koncerta bili su pjevački zbor studenata Medicinskog fakulteta "Lege artis".

Na koncertu je bilo preko 500 posjetitelja, većinom gostiju i prijatelja Rezonance.

Osnovan Akademski muški zbor FER-a

Odlukom dekana od 11. siječnja 2016. godine na Fakultetu elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu osnovan je Akademski muški zbor FER-a. Osnivač Zbora je FER.

Zbor će u svome repertoaru davati naglasak na klasičnu zborsku literaturu, prije svega hrvatskih skladatelja. Repertoar Zbora uključivat će i a cappella skladbe klasičnog repertoara, od renesansne do suvremene glazbe, kao i klapske te skladbe suvremenog ili popularnog višeglasja.

Članovi Zbora sadašnji su i bivši studenti i djelatnici Fakulteta, ali i ostali zainteresirani prijatelji i podupiratelji Fakulteta.

Za prefekta Zbora imenovan je prof. dr. sc. Mislav Grgić, redoviti profesor u Zavodu za radiokomunikacije FER-a, a dirigent Zbora je mo. Josip degl' Ivellio, dirigent, zborovođa i skladatelj iz Zagreba.

Za sudjelovanje u Zboru prijavile su se 52 osobe. Konstituiranje i prva proba zbora održana je 18. siječnja 2016. godine. Zbor od tada održava redovite tjedne probe - svaki utorak u 17.00 sati u dvorani B5.