Održana radionica Rodno osjetljivo...

Izv. prof. dr. sc. Pina Milišić, nastavnica Zavoda za primijenjenu matematiku te predsjednica interesne skupine IEEE Žene u inženjerstvu, održala je radionicu Rodno osjetljivo poučavanje u STEM-u  u petak 13. svibnja 2022. Radionica je organizirana u sklopu provedbe Plana ravnopravnosti spolova FER-a i projekta Caliper.

Na predavanju je dan osvrt na važnost kreativnosti u područjima STEM-a te važnost individualiziranih pristupa studentima s ciljem razvoja kreativnosti u struci. Nakon pregleda izazova u nastavi STEM-a, sudionici su radili na razvoju nastavnih jedinica koje potiču i osnažuju studenate za poslove budućnosti.

U radionici su sudjelovali nastavnici Sveučilišta u Zagrebu, Tehničkog veleučilišta u Zagrebu, Algebre i poduzeća STEMI.

Autor: Anamari Nakić