IEEE webinar IEEE Authorship and Open...

Pozivamo vas na sudjelovanje u besplatnom IEEE-jevu webinaru „IEEE Authorship and Open Access Symposium: Tips and Best Practices to Get Published from IEEE Editors“ koji će se održati 28. rujna 2022. godine u 15 sati. Na predavanju autorima će biti predstavljeni primjeri iz prakse vezani uz pripremu rukopisa, navigaciju u postupku prijave radova u časopise te važni savjeti o tome kako objaviti znanstveni rad. Na webinaru će se također razmotriti mogućnosti koje autori i akademske institucije imaju na raspolaganju kako bi poboljšale vidljivost i utjecaj svojih istraživanja koristeći neke od mnogih opcija objavljivanja u otvorenom pristupu koje nudi IEEE.

Na webinar se možete prijaviti ovdje, a više informacija možete pronaći u nastavku obavijesti.

Ovaj webinar predstavit će iskustva istaknutog autora, urednika i profesora dr. Saifura Rahmana s Državnog politehničkog institut Virginia u SAD-u te dr. Josepa M. Guerrera sa Sveučilišta Aalborg u Danskoj. Na temelju svoga golemog uredničkog iskustva, oni će pružiti uvid u IEEE-jev postupak recenzije i podnošenja radova te savjete o tome što urednici traže u prijavama. Drugi izlagači iz IEEE-ja pokrivat će teme kao što su IEEE-jevi programi otvorenog pristupa za institucije, istraživačke strategije koje omogućuje digitalna knjižnica IEEE Xplore, autorski alati i drugi važni izvori za autore. Neke od tema koje će biti pokrivene su:

• kako povećati vidljivost i utjecaj istraživanja,
  • savjeti i primjeri dobre prakse za poboljšanje šansi za objavljivanje rada,
  • što urednici i recenzenti traže u prijavama,
  • najčešći razlozi odbijanja radova,
  • odabir prave publikacije za objavu istraživanja,
  • razlozi za odabir časopisa otvorenog pristupa za vašu prijavu,
  • mogućnosti koje autorima i ustanovama nudi IEEE za objavljivanje u otvorenom pristupu,
  • savjeti za poboljšanje vidljivosti, prikaza i citata članka,
  • istraživačke strategije koje omogućuje digitalna knjižnica IEEE Xplore,
  • dostupni IEEE-jevi autorski alati za promicanje otvorene znanosti,
  • pitanja i odgovori uživo: pitajte stručnjake.
Autor: Marko Tucaković

Repozitorij