Besplatno psihološko savjetovanje

U današnje turbulentno i izazovno doba, u kojem su životni pritisci i zahtjevi okoline sve veći, svi smo suočeni s raznolikim psihološkim problemima i izazovima. Uslijed toga mogu se javiti različite psihološke teškoće i simptomi, koji mogu utjecati na naše svakodnevno funkcioniranje. Za suočavanje s nekim teškoćama i simptomima možemo se poslužiti isprobanim, poznatim alatima, no nekad nam je potrebna dodatna podrška kako bi se pobrinuli za svoje mentalno zdravlje. Fakultet elektrotehnike i računarstva prepoznao je i odlučio reagirati na pojačanu potrebu za psihološkom podrškom te svojim studentima omogućiti besplatno psihološko savjetovanje. U suradnji s psihološkim savjetovalištem Psihotopija, potičemo Vas da se javite i zatražite pomoć ako:

• Suočeni ste s preprekama i izazovima koje ne možete riješiti alatima/tehnikama koje ste dosad koristili
  • Osjećate pojačanu anksioznost, tjeskobu, uplašenost, usamljenost, tugu, depresivnost i sl.
  • Ispunjeni ste svakodnevnim, intenzivnim brigama i negativnim mislima
  • Imate teškoća u odnosima s drugima
  • Osjećate intenzivan strah i tjeskobu suočeni s ispitima, javnim izlaganjem i drugim oblicima akademskog funkcioniranja
  • Imate poteškoća s učenjem, koncentracijom, pamćenjem gradiva i organizacijom vremena
  • Primjećujete da Vam je narušeno Vaše svakodnevno funkcioniranje
  • Zamjećujete drugu vrstu psiholoških teškoća i problema te biste voljeli dobiti stručnu podršku i pomoć

Kontakt na koji se možete javiti je info@psihotopija.com. Psihološko savjetovanje odvija se u prostorima Psihotopije (Vrisnička 11).

Odlazak na psihološko savjetovanje je dobrovoljan i anoniman – fakultet neće dobiti nikakve osobne podatke o studentima koji se jave za psihološko savjetovanje. Obavezno je javiti se sa službene adrese ime.prezime@fer.hr, kako bi Psihotopija evidentirala da je osoba koja se javlja doista student Fakulteta elektrotehnike i računarstva, a ne nekog drugog fakulteta.

Od srca Vam želimo da poduzmete prvi (a često i najteži) korak kada primijetite da Vam je teško – zatražite pomoć!

Autor: Manuela Graberski