Najbolji poster "po izboru publike"

U poster-sekciji "Dana doktorata 2024." bit će predstavljeno je 44 postera o temama doktorskih disertacija odobrenima u prethodnoj kalendarskoj godini.

Elektroničke verzije postera dostupne su niže na ovoj stranici, a fizička izložba postera u auli FER-a postavljena je 10. lipnja. S doktorandima autorima postera možete razgovarati uživo za vrijeme poster-sekcije, koja se održava 12. lipnja 2024. od 13:30 do 15:00 sati. Pozivamo sve nastavnike i studente da dođu i tako daju podršku našim doktorandima!

Uz najbolji poster prema mišljenju stručnog Povjerenstva za odabir najboljeg postera, bira se i najbolji poster "po izboru publike", tj. posjetitelja poster-sekcije. Za glasanje trebate biti prijavljeni na FER-web. Rezultati će biti dostupni isključivo u agregiranom obliku, tj. kao ukupni broj glasova koje je dobio pojedini poster.

Online glasanje je sada otvoreno i traje do završetka poster-sekcije. Pobjednički poster bit će proglašen u središnjem dijelu programa Dana doktorata.


Glasovanje za najbolji poster "po izboru publike" [od 10. do 12. 6. u 15.00 sati]

Glasovanje je završilo!

Posteri prezentirani u poster-sekciji

Posteri su navedeni u tablici u nastavku (abecednim redoslijedom, prema prezimenu doktoranda).

 

Br. Doktorand/ica Tema Mentor/ica/i
1. Antonella Barišić Kulaš Synthetic data and unsupervised domain adaptation for aerial object detection prof. dr. sc. Stjepan Bogdan, doc. dr. sc. Fisher Yu
2. Jakov Benjak Low latency video coding in first-person view drone piloting system izv. prof. dr. sc. Daniel Hofman
3. Filip Bogdanović Horizontal current bipolar transistor characteristics in large-signal regime and at cryogenic temperatures prof. dr. sc. Tomislav Suligoj
4. Branimir Brkić Autonomous trading of flexibility in energy consumption within an aggregation of smart buildings prof. dr. sc. Mario Vašak
5. Ivan Čilić Adaptive IoT service orchestration and data-driven routing for edge computing environments prof. dr. sc. Ivana Podnar Žarko
6. Nikolina Čović Household appliance demand response based on machine learning methods considering the end-user comfort prof. dr. sc. Hrvoje Pandžić
7. Vedran Dakić Machine learning and dynamic parameters-based system architecture for automatic workload scheduling in heterogenous high-performance computing prof. dr. sc. Mario Kovač
8. Dominik Dobrijević High-speed readout circuits for CMOS charged particle detectors prof. dr. sc. Tomislav Sulgoj, dr. sc. Heinz Pernegger
9. Karla Draženović Praćenje stanja zdravlja i detekcija namjernih napada injektiranim smetnjama za istosmjerne pretvarače u mikromrežama prof. dr. sc. Viktor Šunde
10. Mario Filipašić Sonda za mjerenje bliskoga magnetskoga polja u frekvencijskom pojasu do 3 GHz prof. dr. sc. Martin Dadić
11. Branimir Filipović Object pose estimation in scenes of retail shelves prof. dr. sc. Marko Subašić
12. Vlatko Galić Full chip electrostatic discharge verification methodologies prof. dr. sc. Adrijan Barić, izv. prof. dr. sc. Vladimir Čeperić
13. Dalibor Gernhardt Unaprjeđenje upravljanja kibernetičkim incidentom temeljeno na simulacijskim vježbama izv. prof. dr. sc. Stjepan Groš
14. Ivan Grubišić Veridical benchmarks for testing the characteristics of deep learning models prof. dr. sc. Sonja Grgić, dr. sc. Tomislav Šmuc, znanstveni savjetnik u trajnom izboru
15. Emanuel Guberović Komunikacijski učinkovit sustav federalnog strojnog učenja izv. prof. dr. sc. Igor Čavrak
16. Ivka Ivas Business architecture based enterprise architecture framework for strategic alignment of the enterprise izv. prof. dr. sc. Boris Milašinović
17. Josip Jukić Improving data and parameter efficiency of neural language models using representation analysis prof. dr. sc. Jan Šnajder
18. Blaž Korotaj Predictive control and coordination of a drinking water treatment plant and the water distribution system prof. dr. sc. Mario Vašak
19. Vlatka Kos Grabar Robina Metodologija izrade rane preliminarne energetske bilance uz djelomično dostupne energetske podatke prof. dr. sc. Željko Tomšić
20. Tomislav Kovačević Method for optimal labeling of financial time series prof. dr. sc. Zvonko Kostanjčar
21. Agneza Krajna Ubrzanje podržanog učenja analizom korijenskih uzroka metodama temeljenim na objašnjivoj umjetnoj inteligenciji doc. dr. sc. Mario Brčić
22. Marko Križmančić Distributed connectivity control and resilience optimization in networked multi-agent systems based on graph neural networks and consensus protocol prof. dr. sc. Stjepan Bogdan
23. Robert Krobot Mjerni jaram nestandardnih dimenzija za mjerenje magnetskih svojstava elektrotehničkih limova prof. dr. sc. Martin Dadić
24. Josip Marić Computational method for determining presence and abundance of species in a metagenomic sample prof. dr. sc. Mile Šikić
25. Lovro Marković Analysis of electronic devices with ultra-thin layers deposited on germanium and silicon for optoelectronic applications prof. dr. sc. Tomislav Suligoj
26. Žarko Martinović Etalon induktiviteta 10 μH u tehnici tiskanih veza prof. dr. sc. Martin Dadić
27. Mislav Matić Quantum-transport analysis of transistors based on nanoribbons of novel 2D materials izv. prof. dr. sc. Mirko Poljak
28. Tomislav Matulić Image reconstruction from projections using a parametric model and machine learning prof. dr. sc. Damir Seršić
29. Ante Mihaljević Procjena dominantnih izobličenja signala u javnoj pokretnoj mreži utemeljena na rezultatima mjerenja parametara fizičkoga sloja izv. prof. dr. sc. Dario Bojanjac, izv. prof. dr. sc. Adriana Lipovac Vrhovac
30. Katarina Musulin Unapređenje koordinacije izolacije na mjestu priključka visokonaponskog kabela i metalom oklopljenog plinom izoliranog postrojenja izv. prof. dr. sc. Božidar Filipović-Grčić
31. Hrvoje Nuić Model rekonstrukcije 3D-strukture stabla procjenom značajki iz oblaka točaka prof. dr. sc. Željka Mihajlović
32. Petar Paradžik Conditional observational equivalence and formal analysis of trusted execution environment protocols izv. prof. dr. sc. Ante Đerek
33. Nikica Perić Modular coordination of predictive vehicle routing and bin packing izv. prof. dr. sc. Vinko Lešić
34. Karlo Petrović Methods of vibroacoustic characterization and noise source localization in power transformers prof. dr. sc. Antonio Petošić, naslovni doc. dr. sc. Tomislav Župan
35. Vedran Planinec Utjecaj individualnih prijenosnih funkcija glave na kvalitetu binauralne sinteze uz praćenje položaja glave prof. dr. sc. Kristian Jambrošić
36. Lucija Planinić Improving automated design of dispatching rules in the unrelated machines environment doc. dr. sc. Marko Đurasević
37. Karla Salamun Heuristic task scheduling for optimizing performance in real-time control systems prof. dr. sc. Hrvoje Džapo
38. Ivana Storjak System model for analysis and evaluation of educational robot design based on user feedback izv. prof. dr. sc. Ana Sović Kržić
39. Tomislav Šterc Određivanje dinamičkoga termičkoga opterećenja nadzemnoga voda u elektroenergetskom sustavu primjenom umjetnih neuronskih mreža izv. prof. dr. sc. Božidar Filipović-Grčić
40. Siniša Tomić Integracija aplikacija za dopisivanje sa sustavima za upravljanje učenjem usmjerena razvoju obrazovnih aktivnosti namijenjenih interaktivnom učenju izv. prof. dr. sc. Ivana Bosnić
41. Katarina Vodvarka Synthesis of pencil-beam antenna arrays with low dynamic range ratio of excitation coefficients prof. dr. sc. Mladen Vučić
42. Filip Vrbanc Coordinated distributed model predictive control of zones and energy storage units in a building izv. prof. dr. sc. Vinko Lešić
43. Davor Vukadin Interpretabilnost modela dubokoga učenja vrjednovanjem mapa relevantnosti izv. prof. dr. sc. Marin Šilić
44. Neven Vukadinović Planiranje razvoja prijenosne elektroenergetske mreže u uvjetima nesigurnosti priključenja novih korisnika prof. dr. sc. Ivica Pavić