Novi podcast interesne skupine Women...

Pokrenut je ŽensCast, novi podcast interesne skupine Women in Engineering hrvatske sekcije IEEE. Voditeljica podcasta i predsjednica WIE IEEE Hrvatska izv. prof. dr. sc. Pina Milišić u prvoj je epizodi ugostila doc.dr.sc. Lanu Horvat Dmitrović. Dvije djelatnice Zavoda za primijenjenu matematiku Fakulteta elektrotehnike i računarstva razgovarale su o matematičkim kolegijima na FER-u, mindfulness-antistres radionicama i studenticama na FER-u. U razgovoru je predstavljen i projekt Caliper: Linking Research and Innovation for Gender Equality koji se provodi na Fakultetu elektrotehnike i računarstva. ŽensCast #1 održan je u sklopu Dana otvorenih prozora FER-a 2020. godine.

Jedan od glavnih ciljeva djelovanja sekcije WIE IEEE Hrvatska je potaknuti žene da svoje interese pronađu u nekom od STEM područja predstavljajući im ženske uzore. Kroz emitiranje podcasta ŽensCast skupina nastoji

• promovirati primjene vještina iz STEM područja u svrhu rješavanja problema zajednice,
  • senzibilizirati studentice i studente tehničkih i prirodoslovnih fakulteta za društvene teme,
  • osvijestiti predrasude koje danas postoje u javnom prostoru,
  • otvoreno razgovarali o stereotipima, s ciljem osvještavanja vlastitih stavova i razmišljanja,
  • istraživati procesi promjene, kako osobne tako i institucionalne.

Snimku razgovora možete pogledati na ovoj poveznici, na Youtube kanalu IEEE Croatia Section. Više o udruzi WIE IEEE Hrvatska, aktivnostima i mogućnostima sudjelovanja možete naći na njihovim web i Facebook stranicama.

Autor: Anamari Nakić