Poziv na panel raspravu „Everyone’s...

Online panel rasprava o rodno osviještenoj politici u akademskoj zajednici na temu Everyone’s business: gender equality and the context of higher education održat će se 10. lipnja 2022. godine s početkom u 12 sati.

Promicanje ravnopravnosti spolova, jedne od temeljnih vrijednosti Europske unije, dodatno je ojačano početkom 2022. godine kada je pred znanstveno-istraživačke i obrazovne institucije koje sudjeluju u realizaciji projekata u sklopu EU programa Obzor Europa postavljen uvjet usvajanja plana rodne ravnopravnosti odnosno Gender Equality Plan (GEP) i kojem treba prethoditi provedba preliminarnih istraživanja o ravnopravnosti spolova na instituciji koja namjerava usvojiti GEP.

Panelisti koji će sudjelovati su:

• Anamari Nakić, Fakultet elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu, projekt Caliper;
  • Daria Glavan Šćulac, Sveučilište u Rijeci;
  • Liv Baiser Petersen, Sveučilište južne Danske,
  • Przemyslaw Zukiewicz, Institut političkih znanosti Sveučilišta u Wrocławu (Poljska).

Moderator rasprave je doc. dr. sc. Brigita Miloš, Sveučilište u Rijeci.

Više informacija o panel raspravi može se saznati u programu a raspravi se na dan održavanja može pristupiti putem poveznice. Rasprava se održava u okivru projekta Spear.

Autor: Anamari Nakić