Članovi Savjeta FER-a su:
• Mario Ančić
• prof. dr. sc. Dragan Bagić
• dr. sc. Josip Ćesić
• Izabel Jelenić
• prof. dr. sc. Mirko Kovač
• Mladen Pejković
Mario Ančić započeo je karijeru kao profesionalni tenisač, postižući zapažene sportske rezultate. Usporedno sa sportskom karijerom završio je studij prava na Sveučilištu u Splitu 2008. godine s temom diplomskog rada o pravnim osnovama i organizaciji ATP Toura. Daljnje obrazovanje stekao je na Pravnom fakultetu Sveučilišta Columbia, gdje je stekao titulu Juris Doctor.
Danas je Mario Ančić potpredsjednik u tvrtki One Equity Partners (OEP) u New Yorku, gdje je zaposlen od 2018. godine. Prije dolaska u OEP radio je u odjelu investicijskog bankarstva tvrtke Credit Suisse u New Yorku te sudjelovao u transakcijama u industrijskom, tehnološkom i potrošačkom sektoru. Trenutačno je član Upravnih odbora u tvrtkama Infobip, Nexion, Ballymore i PGW Auto Glass.
Dragan Bagić redoviti je profesor na Odsjeku za sociologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Njegovi znanstveni interesi obuhvaćaju sociologiju politike, industrijske odnose, migracije i metodologiju društvenih istraživanja. Bagić ima dugogodišnje iskustvo u provođenju primijenjenih društvenih istraživanja, posebice istraživanja javnog mnijenja. Uspješno je vodio brojne razvojne i infrastrukturne projekte financirane sredstvima Europske unije. Posljednjih deset godina uza svoje istraživačke i nastavne obaveze aktivno sudjeluje u inicijativama za jačanje akademskog sustava u Hrvatskoj. Obnašao je niz upravljačkih funkcija na Filozofskom fakultetu, a trenutačno je član više akademskih tijela, uključujući Senat Sveučilišta u Zagrebu, Nacionalno vijeće za visoko obrazovanje, znanost i tehnološki razvoj te Nacionalno vijeće za razvoj ljudskih potencijala. Usto, član je Malog vijeća Nezavisnog sindikata znanosti i visokog obrazovanja te obnaša dužnost koordinatora Europskog društvenog istraživanja za Hrvatsku (ESS-ERIC). Dobitnik je Državne nagrade za znanost.
Josip Ćesić suosnivač je i izvršni direktor Gideona, istaknute tvrtke u području robotike i umjetne inteligencije. Tvrtka Gideon bavi se unapređenjem opskrbnih lanaca korištenjem robota kojima upravlja umjetna inteligencija, automatizirajući tako jedan od najzahtjevnijih procesa – utovar i istovar kamionskih prikolica autonomnim viličarima. Česić je doktorirao na temu autonomnih tehnologija na Fakultetu elektrotehnike i računarstva, a dio studija završio je i na Sveučilištu Waterloo u Kanadi. Među priznanjima koja je osvojio nalaze se: Dekanova nagrada, Posebna dekanova nagrada, Rektorova nagrada, Posebna rektorova nagrada i Srebrna plaketa za izvanrednu doktorsku disertaciju. Vlasnik je nekoliko patenata, a objavio je više od 20 znanstvenih radova iz područja robotike i autonomnih sustava. Član je Alumni odbora FER-a.
Izabel Jelenić suosnivač je i glavni tehnički direktor Infobipa, globalne platforme za komunikaciju u oblaku koju je pomogao pokrenuti 2006. godine. Diplomirao je na Fakultetu elektrotehnike i računarstva, a njegovo znanje i vještine bili su ključni za razvoj Infobipa u jednu od vodećih komunikacijskih platformi u svijetu. Kao tehnički direktor, Jelenić vodi i usmjerava Infobipov razvojni tim u primjeni najnovijih tehnologija i stvaranju inovativnih rješenja za korisnike.
Izravno je uključen u oblikovanje korisničkog iskustva i rješavanje složenih tehničkih izazova s kojima se suočava telekomunikacijska industrija. Njegov mu rad omogućuje da ostane uključen u razvoj, prati industrijske trendove te uvodi nova rješenja na Infobipovu platformu. Zbog svojih postignuća, Jelenić uživa ugled u tehnološkoj zajednici i telekomunikacijskoj industriji.
Mirko Kovač redoviti je profesor na Imperial Collegeu u Londonu te voditelj Laboratorija za održivu robotiku (engl. Laboratory of Sustainability Robotics) pri Švicarskim federalnim laboratorijima za znanost o materijalima i tehnologiju (engl. Swiss Federal Laboratories for Materials Testing and Research for Industry, Construction and Commerce, EMPA) u Zürichu te na Federalnom tehnološkom institutu u Lausanni (fr. École Polytechnique Fédérale de Lausanne, EPFL). Njegov istraživački tim posvećen je razvoju inovativnih mobilnih robota za distribuirano prikupljanje podataka i autonomnu proizvodnju u kompleksnim prirodnim okruženjima.
Prije dolaska u London radio je kao poslijedoktorand na Sveučilištu Harvard, a doktorirao je na EPFL-u. Od 2006. godine objavio je više od 100 recenziranih radova u vodećim znanstvenim časopisima i na konferencijama, osvojio nekoliko nagrada za najbolje radove te održao više od 100 pozvanih predavanja. Redovito savjetuje vlade, investicijske fondove i industriju o mogućnostima u području robotike.
Mladen Pejković je stariji izvršni direktor u Atlantic Grupi. Diplomirao je na Fakultetu elektrotehnike i računarstva, a dodatno se usavršavao kroz programe za rukovoditelje na poslovnim školama INSEAD, Harvard Business School i Chicago Booth. Nakon višegodišnjeg iskustva u mobilnim komunikacijama prešao je u menadžment te gradio međunarodnu karijeru, među ostalim, kao predsjednik Uprave Vipneta (danas A1 Hrvatska), predsjednik Uprave Vip Operatora (danas A1 Makedonija), član Uprave Velcoma (danas A1 Bjelorusija) i glavni direktor za tehnološki razvoj u Telekom Austria Grupi.
Uz poslovnu karijeru Pejković aktivno djeluje u području visokog obrazovanja i tehnološkog razvoja. Trenutačno je voditelj Alumni odbora FER-a i član Nacionalnog vijeća za znanost, visoko obrazovanje i tehnološki razvoj. Također je član Znanstvenog vijeća za tehnološki razvoj pri HAZU-u, a donedavno je bio predsjednik Savjeta Sveučilišta u Rijeci.