Članovi FER-ovog Laboratorija za bioinformatiku i računalnu biologiju, uključujući Lovru Vrčeka i profesora Milu Šikića, suorganiziraju radionicu na konferenciji ICLR 2025 pod nazivom "AI for Nucleic Acids". ICLR (International Conference on Learning Representations) jedna je od najistaknutijih globalnih AI konferencija, a ove godine održat će se u Singapuru.
Radionica je organizirana zajedno s istraživačima iz svjetski poznatih institucija poput NUS-a, Harvarda, Cambridgea, Oxforda, EPFL-a te NVIDIA-e, i cilj joj je popularizirati primjenu umjetne inteligencije u istraživanju nukleinskih kiselina i prikazati izazove istraživanja nukleinskih kiselina široj AI zajednici.
Pridružite nam se u istraživanju kako AI može transformirati naše razumijevanje nukleinskih kiselina i otkriti njihov stvarni potencijal za utjecaj u medicini i biologiji!
Posjetite službenu web stranicu: AI4NA Workshop Web, te nas zapratite na Twitteru i Blueskyju.
Radionica "AI for Nucleic Acids" održat će se 27. ili 28. travnja (konačan datum čeka potvrdu), nudeći jedinstvenu platformu za isticanje najnovijih istraživanja u području primjene umjetne inteligencije u biologiji.
Ova radionica pruža odličnu priliku istraživačima da predstave svoj rad i dobiju vrijedne povratne informacije prije službene objave, uz opciju da njihovi radovi ne budu arhivirani, što omogućuje naknadno slanje u druge časopise i konferencije. Prednosti za autore uključuju prezentacije postera, a neki će radovi biti odabrani za 10-minutna izlaganja, uz priliku za osvajanje nagrada. Autori prihvaćenih radova mogu se također prijaviti za potporu za putne troškove i registraciju, što čini sudjelovanje dostupnijim. Rok za predaju radova je 3. veljače 2025.
Osim standardnih prijava, radionica uključuje i "tiny paper" sekciju, posebno namijenjenu manjinama i prijaviteljima koji nikada nisu prijavili rad na ICLR-u ili sličnim konferencijama. Ova sekcija pruža dobru odskočnu dasku u svijet AI i bioloških istraživanja.Teme koje će biti obuhvaćene uključuju predikciju strukture i funkcije nukleinskih kiselina, generativne modele, otkrivanje lijekova i analizu genomskih podataka. Poticanjem rasprava na ovim područjima, radionica želi inspirirati suradnje i usmjeriti AI istraživanja prema transformativnim primjenama u dijagnostici, terapiji i biotehnologiji.