Posjetite tehnički muzej Nikola Tesla, duboko udahnite i zaronite u svijet podvodne robotike, autonomnih sustava i tehnologija. Pridružite se putovanju kroz dubine mora i oceana, na kojemu su predstavljene inovacije omogućuvaju ljudima istraživanje i interakciju s tajnovitim podvodnim svijetom i njegovim stanovnicima.

Od autonomnih brodova i ronilica, sve do najnovije inovativne istraživačke opreme, ova izložba predstavlja otkrića koja značajno unaprjeđuju naše razumijevanje podvodnog svijeta te revolucionarizirati pomorsku industriju.
Interaktivna aplikacija na kojoj možete upoznati život i tehnologiju u moru dostupna je ovdje
Izložba je ostvarena u sklopu FER-ovog projekta UWIN - LABUST, a u suradnji Sveučilišta u Zagrebu, Fakulteta elektrotehnike i računarstva, Laboratorija za podvodne sustave i tehnologije (LABUST) i Sveučilišta u Haifi, Zavoda za pomorske tehnologije, Laboratorija za podvodnu akustiku i navigaciju (ANL-Haifa).

Autor: Ira Vince