Znanstveni kolokvij na FER-u: Zelena...

Pozivamo istraživače, studente i stručnjake iz industrije na znanstveni kolokvij "Zelena elektronika – tehnologije i primjene fleksibilnih, organskih i ispisivih poluvodičkih materijala, komponenti i sustava", koji će se održati u ponedjeljak, 12. veljače 2024. godine, od 10:00 do12:30 sati u Sivoj vijećnici FER-a.

Kolokvij organiziraju četiri fakulteta Sveučilište u Zagrebu – FER, FSB, FKIT i PMF. Istraživači s ovih fakulteta će kroz kratka izlaganja dati pregled aktualnih istraživačkih izazova, prikazati dosadašnja iskustva te izdvojiti teme od interesa za suradnju na zajedničkim projektima u području "zelene elektronike".

Izlaganja će obuhvatiti teme: materijali i tehnologije za zeleniju poluvodičku proizvodnju; netoksični, organski, biokompatibilni, razgradivi materijali za izvedbu senzora i poluvodičkih komponenata; izvedba elektroničkih sustava u tehnologijama ispisa i na fleksibilnim substratima; primjene u medicini, motrenju okoliša i robotici; upravljanje životnim ciklusom i smanjenje ugljičnog otiska elektroničkih uređaja.

Kolokvij je prilika za razmjenu ideja, upoznavanje i umrežavanje stručnjaka raznih struka te za upoznavanje poduzeća s aktualnim istraživanjima Sveučilišta i prepoznavanje prilika za inovacije u području "zelene elektronike".

Sudjelovanje je slobodno uz prethodnu prijavu.

Program znanstvenog kolokvija je u nastavku.

10:00 – 10:10

Dekan FER-a

predstavnik uprave Sveučilišta

uvodne riječi