Stype nagrađen Emmyjem, priznanje i...

Prof. dr. sc. Željka Mihajlović dobila je priznanje za doprinos Emmyjem nagrađenom postignuću u inženjerstvu, znanosti i tehnologiji. Naime, prof. Mihajlović bila je mentorica studentu Stjepanu Čajiću koji je 2009. godine diplomirao na temu "Simulacije upravljanja i ostvarivanje prikaza kinematičkog sustava". U diplomskom radu bavio se razvojem tehnologije upravljanja kranom koji nosi kameru i paralelno implementira virtualnu kameru.

Stjepan Čajić kasnije je osnovao poduzeće Stype CS d.o.o. koje se bavi praćenjem pozicija kamere i implementacijom proširene stvarnosti i koje je krajem 2022. godine dobilo Zlatni kipić Emmy, američku nagradu za televizijske produkcije, u kategoriji Engineering, Science & Technology upravo za tehnologiju koju je počeo razvijati na svom diplomskom radu.

Inovaciju koriste i u studiju RTL-a, o čemu više možete pročitajti u članku "Hrvatska tvrtka Stype osvojila zlatni kipić Emmy: Sve je počelo od diplomskog rada".