Posjeti učenika i studenata Zavodu za...

U sklopu aktivnosti vezanih uz Dan otvorenih vrata FER-a 2022. godine, Zavod za elektroakustiku i Auralizacijski laboratorij posjetila su dva razreda Srednje škole Jelkovec pod vodstvom profesorice Mirjane Malarić, grupa studenata Arhitektonskog fakulteta pod vodstvom izv. prof. dr. sc. Zorana Veršića, grupa studenata Fakulteta prometnih znanosti pod vodstvom prof. dr. sc. Tine Bucaka te grupa studenata Muzičke akademije.

Učenicima i studentima na Zavodu su prikazani akustički fenomeni vezani prvenstveno uz tehničku i prostornu akustiku te zaštitu od buke i oštećenja sluha kroz eksperimente kao što su akustička levitacija, modovi titranja prostorije, akustika u gluhoj komori i slušaonici te demonstracija razine zvučnog tlaka i doze buke. U Auralizacijskom laboratoriju prikazane su im mogućnosti pune trodimenzionalne reprodukcije snimljenih stvarnih zvučnih okolina, kao i onih virtualnih, dobivenih sintezom.