Započeo RADDAR na FER-u

U subotu, 5. studenoga 2022. godine 95 učenica i učenika osnovnih škola posjetilo je u sklopu projekta RADDAR Laboratorij za sustave obnovljivih izvora energije - LARES, čiji je voditelj prof. dr. sc. Mario Vašak. U Laboratoriju ih je s vrlo zanimljivim istraživanjima upoznao asistent Zavoda za automatiku i računalno inženjerstvo Blaž Korotaj, mag. ing.

Uz posjet Laboratoriju bile su organizirane i matematičke radionice koje su uspješno vodile prof. Lada Bunjački, prof. Magdalena Babić te studenti Marin Belamarić, Eleonora Đaković, Paula Žitković i Bruna Brozović.

Možemo reći da je za stotinjak učenica i učenika posjet FER-u bio vrlo zanimljiv i edukativan za što su se, uz voditeljicu projekta RADDAR prof. dr. sc. Vesnu Županović, pobrinule prof. Zlatka Markučić, prof. Vesna Ovčina i Marina Furkes, mag. educ. math. et phys.

Radujemo se sljedećem posjetu FER-u i svim zanimljivostima koje će nas obogatiti novim spoznajama.