Posjet učenika OŠ Trnjanska iz Zagreba

U petak, 6. svibnja 2022. naš fakultet posjetila je grupa učenika 3. razreda Osnovne škole Trnjanska iz Zagreba.

Učenici su prvo posjetili FER-ov Laboratorij za podvodne sustave i tehnologije (LABUST) koji je u sklopu Festivala znanosti otvorio svoja vrata za posjetitelje, gdje su ih Đula Nađ i Vladimir Slošić uputili u sve tajne podvodne robotike. Nakon toga učenici su sudjelovali u dvije 45-minutne radionice: s obrazovnom mobilnom aplikacijom Lov na blago - ScavenFER, koju je razvio student Bartol Boras, te radionici s robotima Codey Rocky, koju su demonstrirali studenti Filip Pankretić i Renato Malbašić.

Posjet je organiziran u sklopu FER-ovog programa ŠUZA - Iz škole u znanost i akademsku zajednicu.

Nekoliko fotografija s posjeta pogledajte u nastavku obavijesti.

Autor: Tomislav Jagušt