Sudjelovanje na sajmu Tehničke škole...

FER je 26. travnja 2022. sudjelovao na "Specijaliziranom sajmu Regionalnog centra kompetentnosti Ruđera Boškovića" gdje se brojnim posjetiteljima i srednjoškolcima predstavio na bogatom izložbenom štandu.

Goste sajma najviše je privukao FER-ov laboratorijski model automatizirane autopraonice te autonomni mobilni robot razvijen u sklopu projekta HEKTOR, koji služi za rad u vinogradu odnosno za prskanje i skidanje mladica.

Na konferencijskom dijelu pod nazivom "Budućnost strukovnih zanimanja s pametnim tehnologijama" prof. dr. sc. Marko Delimar predstavio je Fakultet, a naglasak je stavio na studijske programe na hrvatskom i engleskom jeziku te mogućnost studiranja u Šibeniku gdje FER zajedno s FSB-om izvodi Studij energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora.

Specijalizirani sajam održao se na Zagrebačkom Velesajmu u sklopu Međunarodnog sajma alatnih strojeva i alata BIAM te Međunarodnog sajma zavarivanja i antikorozivne zaštite.

U nastavku obavijesti nalazi se nekoliko fotografija sa sajma.

Foto: Zagrebački velesajam