Osnovnoškolci iz Križevaca posjetili FER

U sklopu projekta SPARK koji vodi udruga POINT, a naš fakultet je jedan od partnera, 27. i 28. travnja 2022. FER su posjetili učenici Osnovne škole Vladimir Nazor i Osnovne škole Ljudevita Modeca iz Križevaca.

U dva dana posjeta, pedesetak učenika upoznalo se s FER-om i aktivnostima koje se na njemu provode te su sudjelovali u nizu radionica i prezentacija, od slaganja i programiranja LEGO i Codey Rocky robota, preko sastavljanja jednostavnih elektroničkih uređaja uz pomoć Arduino mikrokontrolera, crtanja i izrezivanja vlastitih trokuta Sierpinskog, pa do igranja društvenih igara (Robo Rally) s temom učenja programiranja i razvoja računalnog i algoritamskog razmišljanja.

U organizaciji posjeta sudjelovali su djelatnici i studenti FER-a: Ana Šelek, Ana Sović Kržić, Paula Vulić, Gordana Borotić, Hrvoje Nuić i Tomislav Jagušt.

Nekoliko fotografija s posjeta pogledajte u nastavku obavijesti.

Autor: Tomislav Jagušt