Javno predstavljanje rezultata...

Treći diseminacijski događaj Erasmus+ projekta INNOSID održan je 12. travnja 2022. godine u Zagrebu na FER-u. Više od 100 učenika srednjih škola (Srednja škola "Ivan Seljanec" Križevci, Gimnazija Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci, X. gimnazija "Ivan Supek" iz Zagreba) prisustvovalo je prezentacijama o društvenoj uključivosti, novim tehnologijama i njihovoj korisnosti kod povećanja društvene uključivosti.

Uvod su dali izv. prof. dr. sc. Mihaela Vranić, kao izaslanica uprave FER-a, i doc. dr. sc. Jurica Babić, kao voditelj projekta. Nakon njih prezentacije su održali Dinka Vuković iz Hrvatske zajednice za Down sindrom i Krešimir Musa iz CROZ-a, pričajući o svojim iskustvima s društvenom uključivošću osoba s invaliditetom. Zatim je pregled ICT-AAC laboratorija dala Matea Zovko, a predstavljanje je završila Matea Žilak demonstrirajući KuhARicu – aplikaciju razvijenu u sklopu projekta koja je zasnovana na tehnologiji proširene stvarnosti te joj je cilj pomoći osobama s invaliditetom u pripremi jela. Sudionici su nakon predstavljanja mogli isprobati aplikaciju te ostaviti svoje komentare.

Za više informacija o događaju i projektu možete posjetiti službene stranice projekta.

Više fotografija s događaja, dostupno je u nastavku obavijesti.

Autor: Katarina Mandarić