STEM: Treninzi za trenere u ranom i...

U sklopu projekta Istraživanjem do znanja, koji vodi OMEP Hrvatska, a FER i Dječji vrtić Dobro Drvo su partneri, odrađen je tijekom veljače niz radionica "trening za trenere" u kojima su razni predavači, a među njima i djelatnici FER-a, volonterima i stručnjacima uključenim u provedbu projekta prenosili svoja znanja i iskustva, ali i ideje kako na zabavan i poučan način najmlađima približiti razna područja STEM-a.

Ana Sušac održala je radionicu Razvoj istraživačkih vještina kod djece predškolske dobi, u kojoj je demonstrirala niz aktivnosti kojima se na zanimljiv i poučan način djeci približavaju neke od tema iz područja fizike, te ih se potiče na samostalno istraživanje i otkrivanje prirodnih zakona.

Tomislav Jagušt je održao dvije radionice s temom razvoja računalnog i algoritamskog razmišljanja te osnova programiranja upotrebom papira i olovke, društvenih igara, LEGO kockica i raznih obrazovnih robota.

U nastavku obavijesti pogledajte nekoliko fotografija s radionica.

Autor: Tomislav Jagušt