Poslovi budućnosti: Demijan Grgić –...

A1 Hrvatska je pokrenuo projekt izrade mape poslova i vještina budućnosti putem kojeg promovira priče o ljudima koji već sada rade na inovativnim poslovima budućnosti te pokreću transformacije u svojim industrijama.

Demijan Grgić, doktorand na FER-u te istraživač u laboratoriju SocialLAB, jedan je od vodećih domaćih data scientista o kojem je ispričana jedna takva inspirativna priča.

Demijan je diplomirao na FER-u te paralelno na Ekonomskom fakultetu. Nakon toga je radio u privatnom sektoru u financijama, bavio se analitikom podataka i procjenom rizika, a potom se vratio na matični fakultet gdje priprema doktorat s područja strojnog učenja i psihologije. Specijalizirao se za kombinaciju psihologije i data sciencea, interdisciplinarno polje koje kombinira tehnike bihevioralnih znanosti poput psihologije, ekonomije i sociologije sa znanošću podataka, strojnim učenjem i umjetnom inteligencijom.